Переговори щодо Донбасу: в "Слузі народу" пояснили гучну заяву Фокіна

Поступки повинні бути, вважає Олександр Качура

Переговори щодо Донбасу: в "Слузі народу" пояснили гучну заяву Фокіна

Свіжа заява заступника глави української делегації на переговорах Тристоронньої контактної групи Вітольда Фокіна про необхідність амністії для ОРДЛО і особливого статусу Донбасу цілком відповідає Мінським домовленостям.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура.

"В питанні миру забагато було втрачено за останні 5 років і будь-яке врегулювання конфлікту в ситуації, яка склалася, можливе тільки, якщо ми будемо робити поступальний рух один до одного. І тут поступки повинні бути. Що сказав Фокін? На мій погляд, він сказав лише те, в більшій своїй частині, що передбачено Мінськими домовленостями. Фокін сказав, що амністія дозволить не погоджувати зміни до Конституції, як цього вимагає Росія, щодо особливого статусу. Саме це він сказав у своєму інтерв’ю. Фокін сказав, що якби ми прийняли амністію, ми могли б відійти від теми змін до Конституції", - пояснив нардеп.

Читайте також: "Шанс на завершення війни": в ТКГ відреагували на гучну заяву Зеленського

Популярні відео

Як наголосив Качура, позиція держави Україна дуже проста – у нас для всіх територій проходить децентралізація.

"Я вважаю, що крок, який нам дозволить посилити переговорну позицію контактної групи – це провести вибори на підконтрольних територіях Донецької і Луганської областей. І саме тому ще до заяв, які пролунали від Кравчука і Фокіна, я подав зміни до постанови, які дозволяють провести вибори в Донецькій і Луганській обласних радах на підконтрольній території", - зауважив він.

Раніше Вітольд Фокін заявив, що для припинення війни "потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще - всього Донбасу".

Нагадаємо, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, за яких умов президент Росії Володимир Путін готовий забрати свої війська з Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги