Перемовини по Донбасу: політологиня назвала причину проблем у домовленостях

Росія намагається тиснути на Україну, щоб вибори в ОРДЛО відбулися

Перемовини по Донбасу: політологиня назвала причину проблем у домовленостях

Політологиня-міжнародниця Наталя Іщенко в ефірі телеканалу «Україна 24» назвала причину погіршення діалогу у перемовинах Росії та України щодо Донбасу.

«Здається, що Росія намагається все-таки тиснути на Україну, щоб вибори на окупованих територіях Донбасу пройшли одночасно з виборами (на решті території – ред.) України. Це така принципова їхня позиція, складається враження. І вони вимагають, щоб з постанови Ради про вибори було прибране оце висловлювання щодо взагалі агресора, окупації та інші слова. І щоб вибори на окупованих територіях Донбасу проходили, ніби це нормальні вибори», - зазначила Іщенко.

Читайте також: "Він мав право": в "Слузі народу" прокоментували гучний вчинок Кравчука

Але, за її словами, Україна раніше наполягала, що неможливо проводити голосування в ОРДЛО в умовах, коли там не можна забезпечити рівноправність, прозорість, безпеку для всіх учасників.

«Ця позиція (Росії – ред.) не змінювалася навіть тоді, коли Зеленський багато говорив про компроміси, про готовність України йти назустріч Росії. Як це буде погоджено зараз – здається, що це стане основою для можливих проблем у домовленостях. До просування вперед нових домовленостей саме це – умова виборів на Донбасі – і буде головним наріжним каменем», - заявила експертка.

Популярні відео

Читайте також: "Бачу небезпечні речі": політолог щодо переговорів по Донбасу і заяви Кравчука

Зазначимо, 25 серпня перший президент України Леонід Кравчук направив до Верховної Ради лист щодо зміни постанови про місцеві вибори, текст листа Качура опублікував у своєму телеграм-каналі. Кравчук пояснив, що написав листа через те, що Росія заблокувала переговори, вважаючи, що Верховна Рада повинна переглянути постанову (зокрема, пункт 4, де йдеться, що вибори в окремих районах Донбасу і Криму призначать окремо після виведення російських військ і відновлення суверенітету України), оскільки вона, на думку РФ, порушує Мінські домовленості.

Раніше в ефірі каналу "Україна 24" голова виконавчого комітету Ради реформ Михайло Саакашвілі заявив, що вибори в ОРДЛО восени 2020 року зовсім нереалістичні, оскільки там "щодня йде терор".

Джерело Україна 24 Теги