"Будемо цинічними": політолог розповів, навіщо підвищують мінімальну зарплату

Експерт розповів, чи допоможе новий закон поліпшити добробут українців

"Будемо цинічними": політолог розповів, навіщо підвищують мінімальну зарплату

Верховна Рада 295 голосами ухвалила закон про збільшення мінімальної зарплати. Чи допоможе це покращити економічну ситуацію в країні, розповів політичний аналітик Андрій Сухарина в ефірі каналу "Україна 24".

"У мене не було сумнівів (в тому, що закон ухвалять - ред.), тому що це важливе рішення для "Слуги народу" і деяких інших фракцій, які висувають суттєві соціальні вимоги до влади. Депутати не можуть відмовитися голосувати за підвищення добробуту громадян. З іншого боку, виникає питання, чи є у держави ці кошти. Ми зараз у кризі, а збільшення податкових надходжень можливе за умов розвитку економіки. Тому оцінки (влади — ред.) про збільшення надходжень до бюджету занадто оптимістичні", — сказав він.

Читайте також: Підвищення зарплат в Україні: Зеленський розкрив подробиці

Популярні відео

Водночас експерт пов'язав ухвалення закону з тим, що наближаються місцеві вибори.

"Давайте будемо трохи цинічними і згадаємо, що у нас скоро місцеві вибори. Тут не тільки політика, очевидно, у нас бідна країна, і велика кількість людей перебуває за межею бідності. Цю проблему потрібно вирішувати. Але чи можна її вирішити зараз, в умовах дуже важкої економічної кризи? Це питання з негативною відповіддю. Але близькість місцевих виборів, де потрібно показувати результати та турботу про громадян, стимулює політичних гравців приймати такі рішення", — сказав він.

Раніше нардеп Ірина Верещук розповіла, за рахунок чого підвищать мінімальну зарплату.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає підвищення мінімальної зарплати з 4723 грн до 5000 грн вже з 1 вересня 2020 року. Раніше Кабмін затвердив графік, згідно з яким мінімалка має зрости з 1 вересня до 5000 грн, з 1 січня 2021 року — до 6000 грн, з 1 липня 2021 року — до 6500 грн.

Джерело Україна 24 Теги