Ущільнимося: в"Слузі народу" розповіли, за рахунок чого підвищать мінімальну зарплату

Депутатка Ірина Верещук розповіла, де держава шукатиме гроші

Ущільнимося: в"Слузі народу" розповіли, за рахунок чого підвищать мінімальну зарплату

Верховна Рада 25 серпня ухвалила законопроєкт президента Володимира Зеленського про збільшення мінімальної зарплати. Про те, за рахунок чого це відбуватиметьтся, розповіла в ефірі "Україна 24" народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук.

"Я вважаю, що президент правильно робить, що вносить такий законопроєкт. Не знаю, чи повинен був це робити президент — швидше, Кабмін мав би працювати над такими законопроєктами. Будемо розглядати, будемо шукати джерела, будемо ущільнюватися і виходити на те, щоб люди отримували на руки більше грошей", — сказала вона.

Читайте також: Підвищення зарплат в Україні: Зеленський розкрив подробиці

За словами Верещук, де знайти кошти — це робота Кабміну.

"Ми повинні їх знайти. Для цього потрібно виконати низку завдань. Якщо потрібно це вирішити через законодавче поле — нехай звертаються, ми проголосуємо. Але не через позичання, не через боргові зашморги, а реальний сектор. Шляхом ущільнення, шляхом того, щоб не вимивалися гроші з держбюджету, шляхом посилення контролю - над митницею, над податковими надходженнями. Але не шляхом тиску на бізнес ".

Читайте також: Підвищення зарплат в Україні: в "Слузі народу" пояснили, де візьмуть гроші

Популярні відео

Верещук наголосила, що бізнес і так постраждав, тому потрібно знайти розумний баланс.

"Люди й так після пандемії страждають, тому що не можуть вийти навіть на докризовий рівень. Вони не можуть дозволити собі оплатити всі податки за всіх своїх працівників. І тут потрібно дивитися очима бізнесу, тут я на боці бізнесу. Хоча я як державник розумію, що потрібно збирати податки, але я розумію і людей — малий і середній бізнес. Що робити людям, які не можуть заплатити всі необхідні виплати в бюджет, якщо оформлять всіх своїх працівників? Тому потрібно знайти баланс між тим, як забезпечити бізнес і як збільшити соціальні стандарти, на які всі чекають. Завдання Кабміну — знайти цей баланс. Все, що залежить від парламенту, ми зробили", — сказала вона.

Читайте також: "Це справедливо": економіст пояснив мету законопроєкту Зеленського

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає підвищення мінімальної зарплати з 4723 грн до 5000 грн вже з 1 вересня 2020 року. Раніше Кабмін затвердив графік, згідно з яким мінімалка має зрости з 1 вересня до 5000 грн, з 1 січня 2021 року — до 6000 грн, з 1 липня 2021 року — до 6500 грн.

Джерело Україна 24 Теги