Путін має одну задачу на Донбасі — Кравчук розповів про хід переговорів

Леонід Кравчук розповів про складнощі переговорів ТКГ та головні завдання України

Путін має одну задачу на Донбасі — Кравчук розповів про хід переговорів

Про те, як зараз проходять переговори Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу, розповів перший президент України Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24".

"Коли приймалися Мінські угоди, на жаль, міжнародні правові документи не були взяті до уваги. Але сам факт наявності цих документів є. І я задаю всім питання... Сьогодні ми на Донбасі маємо ситуацію дуже складну, і що б ми не робили - Путін має одну задачу: утримувати ситуацію під контролем і нависати над Україною - тут немає ні в кого сумніву.

Але я задаю собі питання: якщо ми сьогодні будемо говорити собі, що є заяви ОБСЄ, ООН, безліч заяв на користь України... Якби ці заяви працювали автоматично, ми б сказали: почекаймо пів року, вони спрацюють, війська підуть, все добре, ми приступимо до виконання наступних кроків... Я не знаю, коли це буде, але по своєму великому досвіду можу сказати: ніколи Росія добровільно звідти не піде", — сказав він.

Читайте також: Де наш ультиматум — Марчук назвав помилку України в переговорах щодо Донбасу

Популярні відео

За словами Кравчука, Україна не може діяти силою, тому потрібен інший спосіб дій.

"Значить, якщо ми не можемо дипломатичним шляхом, значить - силою. А чи є у нас сьогодні така сила? Ні. Значить, моя задача сьогодні, і Зеленського, і Офісу президента — робити кроки з виконання нормандських угод, щоб відкрити далі дорогу берлінським і так далі. Й показати світу, що Україна шукає шляхи, а не шукає, як їх не виконати", — заявив він.

Нагадаємо, напередодні в Україні відсвяткували День Державного прапора в присутності п'яти президентів України.

Джерело Україна 24 Теги