Вибори в ОРДЛО - експрем'єр назвав умови для проведення

"Що це за вибори, якщо не будуть брати участь кандидати з інших місць?"

Вибори в ОРДЛО - експрем'єр назвав умови для проведення

Експрем'єр-міністр України, колишній голова української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську Євген Марчук в ефірі телеканалу «Україна 24» назвав умови для проведення виборів в ОРДЛО (окремих районах Донецької і Луганської областей, окупованих російськими військами та бойовиками).

«Я з великим трудом собі уявляю, що Верховна Рада сьогодні може ухвали рішення, що можна проводити вибори в ОРДЛО. Можна ухвалити рішення яке: вибори проводяться на підконтрольній території тоді-то, вибори на непідконтрольній території, так, проводити, але до цього часу потрібно зробити перше, друге... повинні ж брати участь партії українські та преса українська. Що це за вибори, якщо не будуть брати участь кандидати з інших місць?», - зазначив експрем'єр.

Читайте також: Де наш ультиматум - Марчук назвав помилку України в переговорах щодо Донбасу

Він підкреслив, що вибори в ОРДЛО мають відбутися відповідно до міжнародних стандартів.

«Так, вибори, але - міжнародні стандарти, стандарти ОБСЄ, а це ж вибори на території України, тобто вибори в Україні. А питання безпеки хто буде забезпечувати, і так далі? У цьому виді постанову можна виписати - і в кінці буде: так, провести вибори, але за міжнародними стандартами», - заявив Марчук.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до Верховної Ради з пропозицією перевірити постанову про проведення місцевих виборів відповідно до закону про місцеве самоврядування та Мінських угод. Це стало результатом ультиматуму російської сторони, яку не влаштував пункт постанови про проведення місцевих виборів тільки на підконтрольних Україні територіях Донбасу; російська сторона пригрозила заблокувати всі переговори, якщо цей пункт не буде змінений.

Джерело Україна 24 Теги