Де наш ультиматум - Марчук назвав помилку України в переговорах щодо Донбасу

"Виглядає сьогодні так, що Україна виконує вимогу"

Де наш ультиматум - Марчук назвав помилку України в переговорах щодо Донбасу

На переговорах щодо Донбасу Україні слід було б висувати російській стороні власний ультиматум. Таку точку зору в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив колишній прем'єр-міністр, ексголова української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську Євген Марчук.

"Я позитивно ставлюся до того, що Зеленський маневрує кадровим компонентом переговорного процесу. І те, що Кравчук і Фокін погодилися (увійти в українську делегацію в ТКГ - Ред.), це я теж схвалюю, здоров'я їм і успіхів.

Я б що порекомендував. Я не знаю, може і зараз так, але я не відчув, що українська делегація... Ми щоразу, без винятку, на кожні переговори готували три варіанти... По-перше, ми готували наші пропозиції. Ми припускали, і так зазвичай робиться, що може бути з того боку, який хід. І якщо, припустимо, якийсь компроміс тактичного характеру, а це що - ти поступаєшся, і я поступаюся, - то зараз виглядає так, що російська сторона - ми бачимо, яку атаку вона організувала, в тому числі і заблокувала обмін (полоненими - Ред.), поки в Конституції не будуть зміни... ", - зазначив Марчук.

Читайте також: Є дві принципові речі: в "Слузі народу" висловилися про звернення Кравчука до Ради

Водночас, за словами політика, у нього "виникає питання: це ж не новина була, про те, що Росія це питання ставитиме".

"А де наш ультиматум? Про нього поки нічого невідомо. Виглядає сьогодні так, що Україна виконує вимогу і звертається до Верховної Ради", - заявив Марчук.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до Верховної Ради з пропозицією перевірити постанову про проведення місцевих виборів відповідно до закону про місцеве самоврядування та Мінських угод. Це стало результатом ультиматуму російської сторони, яку не влаштував пункт постанови про проведення місцевих виборів тільки на підконтрольних Україні територіях Донбасу; російська сторона пригрозила заблокувати всі переговори, якщо цей пункт не буде змінений.

Джерело Україна 24 Теги