Першої хвилі в Україні не було - Зеленський про небезпеку коронавірусу

Хвиля в тому, що йде щоденне зростання хворих, заявив президент

Першої хвилі в Україні не було - Зеленський про небезпеку коронавірусу

Президент України Володимир Зеленський в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про темпи поширення коронавірусної інфекції в країні та готовність до цього медиків.

«З точки зору кількості ліжок, я боюся про це говорити, проте, у нас заповнені зараз в деяких областях вже понад 50%. Це дуже небезпечно. З точки зору нашої техніки, то там близько 6-15% - все є. У цьому напрямку ми дійсно непогано підготовлені. Але не витримає не кількість ліжок, не витримає кількість фахівців другої або третьої хвилі, якщо вона буде дуже потужна», - зазначив голова держави.

Читайте також: Коронавірус в Україні: лікар розповів, що з другою хвилею СOVID-19

Популярні відео

За його словами, кілька країн вже майже готові з вакциною, але все одно ніхто не знає чітких термінів, коли буде та чи інша вакцина передана в країну, коли буде налагоджено виробництво.

«Повірте, Міністерство закордонних справ і Міністерство охорони здоров'я - всі говорять, скажімо так, в усі черги ми записані. Але все це, тим не менш, при всій повазі до наших країн-партнерів, все це поки слова, розробки, обіцянки», - заявив Зеленський.

Він закликав українців бути обережними, щоб не повторилася ситуація як в Італії.

«Коли люди збираються, я розумію, таке в житті буває один раз - весілля, день народження - я все це розумію, але треба бути дуже обережними. Якщо не витримають наші медики, буде те, що було в Італії. Більшість європейських країн - Італія, Англія, країни Балтії - вони всі нас вітали, коли ми збили першу хвилю. У нас в Україні першої хвилі реально не було. Зараз вона - і зараз ми ростемо. І зараз хвиля. У тому й справа. Хвиля в тому, що йде щоденне зростання. Першу хвилю ми просто збили, в Україні її не було, в той час, коли вона була в Європі», - наголосив президент.

Читайте також: МОЗ дав пораду українцям, які не вірять у коронавірус

Нагадаємо, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" про процедуру тестування на коронавірус для людей, які відчули симптоми COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги