Лукашенко не сприйняв дружній жест України - ексміністр про відкликання посла

Українська влада має жорстко відповісти президенту Білорусі, вважає Костянтин Грищенко

Лукашенко не сприйняв дружній жест України - ексміністр про відкликання посла

Україна має жорстко відреагувати на звинувачення президента Білорусі Олександра Лукашенка щодо втручання в свої внутрішні справи і на видачу Росії найманців ПВК "Вагнер", екстрадиції яких домагався Київ.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, коментуючи відкликання з Мінська українського посла Ігоря Кизима.

Читайте також: Компроміси з Росією неможливі: політолог дав застереження владі України

Як пояснив Грищенко, виклик посла для консультацій - це прояв незадоволення країни тим, що відбувається в двосторонніх відносинах, або засудження того, що відбувається всередині країни.

"Є багато заяв з боку Лукашенка, його представників з приводу нібито втручання української сторони в події в Білорусі. Це абсолютно неприйнятно з багатьох причин. Перша і головна - Україна не збирається втручатися так чи інакше. А те, що напередодні виборів пропонувалося організувати візит українського президента до Білорусі - по ідеї це повинно було сприйматися як підтримка чинного президента. Якщо ти не сприймаєш дружній жест, а після цього ще починаєш розкручувати, що нібито українська влада є ворогом Білорусі - тоді потрібно реагувати жорстко", - підкреслив ексголова МЗС.

За його словами, теперішню реакцію влади України не можна назвати жорсткою:

"Поки що позиція така, що треба зберігати можливість відносин з будь-ким. Але так воно працює певний час, доведеться визначатися".

Читайте також: "Лукашенко зробив вибір": у МЗС України прокоментували видачу вагнерівців Путіну

Нагадаємо, що влада Білорусі 29 липня заявила про затримання неподалік від Мінська 33 найманців російської ПВК "Вагнер". Україна попросила про їхню екстрадицію, аргументуючи це тим, що затримані найманці воювали на Донбасі. Незважаючи на це, затриманих передали Росії.

17 серпня посол України в Мінську Ігор Кизим був відкликаний для консультацій.

Джерело Україна 24 Теги