Переговори щодо Донбасу: експерт пояснив резонансний указ Зеленського

Включення Вітольда Фокіна до складу ТКГ може дати новий поштовх переговорам, вважає Геннадій Дубов

Переговори щодо Донбасу: експерт пояснив резонансний указ Зеленського

Експрем'єр-міністр України Вітольд Фокін на переговорах щодо Донбасу може скористатися своїм досвідом тривалого проживання в Луганській області для контактів з представниками ОРДЛО.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів політичний експерт Геннадій Дубов, коментуючи указ президента Володимира Зеленського про призначення Фокіна першим заступником голови української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі.

Читайте також: "Не зовсім адекватне сприйняття": журналіст про нового члена ТКГ Фокіна

На його думку, поважний вік експрем'єра не заважатиме переговорному процесу. Дубов зазначив, що вікових політиків сьогодні у світі достатньо, і навів як приклад кандидата у президенти США Джо Байдена, який, якщо переможе, завершить свою каденцію далеко за 80.

"Він (Фокін – ред.) цінний тим, що має досвід проживання на Луганщині дуже довго. Він добре розуміє, що відбувається в умах тих людей. Саме як контактер з представниками Донбасу як на підконтрольних територіях, так і на непідконтрольних, він може бути корисним. Я думаю, тут немає проблеми", - вважає він.

Популярні відео

За словами експерта, судити про ефективність Фокіна можна буде за результатом.

"Ми бачимо, що ця команда в ТКГ результату досягає на сьогодні, тому що перемир'я триває, люди не гинуть. Побачимо, що буде далі, а поки результат є. Фокін і Кравчук не демонстрували агресивної риторики, не ображали тих людей, які протистоять нам там тому, можливо, буде більш поглиблений компроміс. Ми чекаємо обміну. Це буде показником - якщо на рівні президентів України та РФ домовленість буде виконана, то це буде першим яскравим маркером, що ми йдемо до вирішення конфлікту", - зазначив Дубов.

Читайте також: Шахтар і поет - Кравчук пояснив, чому Фокіна хочуть залучити до переговорів щодо Донбасу

Зазначимо, що президент Володимир Зеленський 18 серпня своїм указом ввів першого прем'єр-міністра України Вітольда Фокіна до складу української делегації в ТКГ щодо Донбасу.

Нагадаємо, 20 липня українську делегацію в Тристоронній контактній групі очолив перший президент України Леонід Кравчук замість другого президента Леоніда Кучми, який вийшов з групи.

Джерело Україна 24 Теги