"Лукашенко зробив вибір": у МЗС України прокоментували видачу вагнерівців Путіну

Українська сторона не дочекалася відповіді на запит про екстрадицію найманців

"Лукашенко зробив вибір": у МЗС України прокоментували видачу вагнерівців Путіну

Президент Білорусі Олександр Лукашенко "зробив вибір на користь Росії", видавши президенту РФ Володимиру Путіну затриманих найманців російської приватної військової компанії "Вагнер".

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник голови МЗС України Євген Єнін, коментуючи офіційне повідомлення генпрокуратури РФ про повернення вагнерівців до Росії.

Заступник глави МЗС зазначив, що екстрадиції найманців добивалася українська сторона.

"Білорусь є учасницею так званої Мінської конвенції про правову допомогу у кримінальних справах… Наскільки мені відомо, українська сторона передала відповідні документи на розгляд білоруської сторони – і на підставі цих документів мала бути розпочата так звана екстрадиційна перевірка, що є перевіркою наявності чи відсутності підстав для екстрадиції", - пояснив він.

Читайте також: Приниження для Путіна - у Білорусі прокоментували затримання "вагнерівців"

Популярні відео

За словами Єніна, "якщо названі громадяни відбули на територію Росії, то предмет для подальшого діалогу зникає сам по собі".

"Росія не видає своїх громадян, якщо у тих осіб є російські паспорти. Ми з самого початку не виключали можливості того, що Лукашенко буде розігрувати це питання й використовувати як якусь розмінну карту насамперед з Росією – і тепер ми побачили, що він зробив вибір на користь Росії", - заявив він.

Читайте також: "Хапнути якомога більше": правозахисник пояснив план Росії щодо Білорусі

Нагадаємо, влада Білорусі 29 липня заявила про затримання неподалік від Мінська 33 найманців російської ПВК "Вагнер". Повідомлялося, що близько 200 найманців нібито прибули в країну, щоб дестабілізувати ситуацію під час виборів президента.

14 серпня генпрокуратура РФ оголосила, що 32 найманці, власники російських паспортів, повернулися в Росію. Ще один вагнерівець, що має білоруське громадянство, залишився в Білорусі

Спікер МВС України Артем Шевченко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що затримані в Білорусі найманці ПВК "Вагнер" воювали на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги