Україна ініціювала в ПАРЄ декларацію щодо протестів у Білорусі: подробиці

Українська делегація закликала до мирних нових виборів у Білорусі

Україна ініціювала в ПАРЄ декларацію щодо протестів у Білорусі: подробиці

Україна разом з країнами Балтії ініціювала в Парламентській асамблеї Ради Європи декларацію щодо подій у Білорусі.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" нардепка від партії "Слуга народу", голова української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько.

"Зараз я тримаю документ – сьогодні я ініціювала разом з головами делегацій наших дружніх країн (Латвія, Литва, Естонія) підписати так звану "білоруську декларацію", де ми засуджуємо ті вибори, які відбулися, що відбулося безліч правопорушень, масове насилля відбувається... І закликаємо до звільнення демонстрантів, які зараз у тюрмах. Ми закликаємо до проведення мирних нових виборів. Тут є підписи делегатів інших країн, ми почали зв’язуватися з іншими делегатами. Думаю, до такої заяви приєднається багато хто", - заявила Ясько.

Читайте також: Лукашенко змінив тактику - аналітик про протести у Білорусі

Популярні відео

На запитання, чи обговорювалися події в Білорусі у фракції "Слуга народу", нардепка відповіла:

"Постійно ведуться дискусії, ми знаходимося на зв’язку. Але ви знаєте, що зараз Верховна Рада знаходиться на канікулах. Я думаю, що ми будемо мати якусь більш оновлену позицію ближче до дня, коли будемо збиратися на позачергове засідання. Але все змінюється дуже швидко".

Читайте також: У Білорусі озвучили "реальні цифри" підтримки Лукашенка на виборах

Нагадаємо, раніше нардепка від партії "Голос" Інна Совсун в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що влада України повинна закликати президента Білорусі Олександра Лукашенка призначити новий тур виборів і припинити насильство відносно протестувальників.

 
Джерело Україна 24 Теги