"Поки Зеленський правий": політолог про перенесення переговорів щодо Донбасу з Мінська

Політичний експерт розповів, чи потрібно переносити майданчик для переговорів тристоронньої контактної групи

"Поки Зеленський правий": політолог про перенесення переговорів щодо Донбасу з Мінська

Як позначаться протести в Білорусі на переговори Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу, які повинні відбутися у Мінську, розповів політолог-міжнародник Андрій Бузаров в ефірі каналу "Україна 24".

"Я підтримую позицію чинного президента Зеленського, тому що білоруська сторона не натякає прямо або побічно українцям, що потрібно переносити майданчик. У Лукашенка нині достатньо можливостей забезпечувати переговорний процес на тому рівні, який потрібен зараз і Україні, і Росії, і іншим учасникам переговорного процесу", — сказав він.

Читайте також: Гасимо пожежу, якої немає — учасник переговорів щодо Донбасу про Кравчука і Фокіна

За словами експерта, якби була небезпека зриву переговорів, білоруська сторона повідомила б про це.

"Я думаю, якби Лукашенко відчував якусь тенденцію до дестабілізації, до зриву цих переговорів, він би через свої засоби дипломатії натякнув би Україні, що потрібно задуматися про перенесення. Я цього поки не бачу. Поки Зеленський правий в тому, що поспішати не варто, оскільки різкої тенденції до зміни політичної системи в Білорусі поки немає", — сказав він.

Читайте також: "Путін вимагає поступок": перемир'ю на Донбасі дали несподіване пояснення

Популярні відео

Експерт назвав ще декілька важливих факторів, які відіграють роль у зміні столиці переговорів щодо Донбасу.

"У нас немає таких інтенсивних переговорів у Мінську, які б вимагали негайного перенесення. У нас останні пів року Мінський процес йде, м'яко кажучи, не дуже активно. Крім того, ми не знаємо, як до цього (переносу майданчика для переговорів з Мінська — ред.) поставляться Росія, Німеччина і Франція. Станом на сьогодні я не чув заяв про те, що сторони хочуть перенести. Також важливо врахувати позицію США.

Поки це все на рівні окремих заяв в Україні, і тільки якщо все це станеться, тоді можна буде порушувати питання про перенесення. І головний момент — потрібно враховувати фактор форс-мажору, що в будь-який момент ситуація в Білорусі може вийти з-під контролю. Зараз варто задуматися про те, де можна створити запасний майданчик. Але все залежить від інтенсивності переговорів", — сказав він.

Нагадаємо, перший президент незалежної України та голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що переговори потрібно переносити з Мінська до Швейцарії, Швеції або кудись ще. Своєю чергою, чинний президент Володимир Зеленський вважає, що порушувати питання про перенесення переговорів поки рано.

Раніше голова ГО "Центр прикладних досліджень" Андрій Каракуц говорив про те, що столицю переговорів Тристоронньої контактної групи рано чи пізно перенесуть з Мінська, але є проблема.

Джерело Україна 24 Теги