У Раді відреагували на вибори в Білорусі

Нардепи відзначили зростаючі загрози для суверенітету Білорусі

У Раді відреагували на вибори в Білорусі

У Верховній Раді України фракції "Слуга народу" і "Європейська солідарність" висловили свою позицію щодо виборів президента Білорусі, де опоненти чинного лідера Олександра Лукашенка вийшли на масові акції протесту.

"Ми, народні депутати України, зі стурбованістю спостерігаємо за розвитком подій навколо виборів президента Білорусі. З огляду на близькість і спорідненість наших країн, вважаємо за необхідне висловити підтримку свободі білоруського народу обирати представницькі органи влади, включаючи президента, у демократичний правовий спосіб", - заявила заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

Читайте також: Чи визнають вибори на Заході: озвучено прогноз, що чекає на Лукашенка

Популярні відео

У партії "Європейська солідарність" заявили, що в своїх оцінках демократичності виборів у Білорусі будуть спиратися на висновки ОБСЄ та Ради Європи.

"У цей важкий час значно зростає загроза для суверенітету і територіальної цілісності Білорусі, тому що неодноразово доведено, що російський агресор б'є тоді, коли сусідня країна найбільш ослаблена і вразлива. Віримо в вагомі перспективи відносин партнерства і добросусідства між Україною та республікою Білорусь", - йдеться в заяві політсили.

Популярні відео

Читайте також: "Протести в Білорусі себе вичерпали": політолог назвав причину

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Офіційні екзит-поли показали перемогу чинного президента Олександра Лукашенка в першому турі з результатом майже 80%. Прихильники опозиційного кандидата Світлани Тіхановської звинуватили його в масових фальсифікаціях і вийшли на акції протесту, які переросли в сутички з поліцією.

Голова білоруського громадського руху "За свободу" Юрій Губаревич в ефірі телеканалу "Україна 24" анонсував нові акції протесту 10 серпня.