ЦВК призначила дату місцевих виборів: чи перенесуть їх через карантин

Заступниця директора Комітету виборців розповіла, як епідемія коронавірусу може вплинути на місцеві вибори

ЦВК призначила дату місцевих виборів: чи перенесуть їх через карантин

Місцеві вибори, які мають відбутися в жовтні, не будуть переносити через карантин. Про це розповіла заступниця генерального директора Комітету виборців України Наталія Линник в ефірі каналу "Україна 24".

"Навряд чи їх перенесуть по всій території України. Скасувати їх не можуть, перенести - навряд чи. Очевидно, вибори відбудуться, або будуть введені деякі зміни в проведенні виборів в окремих районах - я не маю на увазі Донецьку та Луганську область, мова про території, міста або райони, в яких спостерігається спалах коронавірусу. Але Комітет виборців України хоче застерегти владу від маніпуляцій пандемією і надати право всім громадянам, які мають право на волевиявлення, скористатися ним", - сказала вона.

Читайте також: Стільки вже не наберемо: в "Слузі народу" оцінили шанси на виборах

Популярні відео

Линник також розповіла, що хоча є рекомендації про заходи епідеміологічної безпеки під час виборів, не скрізь у бюджеті є на це кошти.

"Рекомендується проводити температурний скринінг (на виборчих дільницях - ред.), але грошей на це немає, і можливо, кошти виділить або місцева рада, або певні кандидати або партії забезпечать виборчі комісії дистанційними термометрами. Антисептики, маски повинні бути обов'язково", - зазначила вона.

Читайте також: Корупція вже на старті — політолог про місцеві вибори в Україні

Нагадаємо, Центрвиборчком України офіційно призначив перші місцеві вибори в Україні на неділю 25 жовтня 2020 року. Вибори відбуватимуться на дільницях 1441 сільських, селищних, міських рад, територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів у 24 областях країни 

Джерело Україна 24 Теги