Перемовини щодо Донбасу: експрем'єр запропонував заміну Мінським угодам

Арсеній Яценюк закликав провести міжнародний аудит виконання "Мінська"

Перемовини щодо Донбасу: експрем'єр запропонував заміну Мінським угодам

Країни "нормандського формату" мають поставити крапку в реалізації Мінських домовленостей і укласти нову угоду, яка змусить Росію припинити окупацію українських територій.

Таку думку висловив під час Київського безпекового форуму в ефірі телеканалу "Україна 24" експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Я вважаю, що учасники нормандського формату повинні провести міжнародний аудит виконання "Мінська". Наші партнери Німеччина і Франція повинні заявити про те, що Росія не виконала жодного пункту Мінських угод. Таким чином поставити крапку в реалізації "Мінська", - заявив політик.

Читайте також: Повторюємо помилку Януковича - Савченко про ідею Кравчука щодо Донбасу

Популярні відео

За його словами, далі треба запропонувати Росії розширити формат на "Нормандія+Будапешт".

"Нам необхідно, щоб у нормандсько-будапештському форматі були присутні Німеччина, Франція, США, Велика Британія та Україна. Я вважаю, що ці п'ять країн повинні запропонувати Росії підписати багатосторонню міжнародну правову угоду про відновлення суверенітету й територіальної цілісності, забезпечення гарантій безпеки Української держави. Це повинна бути однозначна без жодних додаткових інтерпретацій міжнародна правова угода", - зазначив експрем'єр.

За словами Яценюка, якщо Росія відмовиться від підписання такої чіткої угоди, "то наші західні партнери разом з Україною покладають всю повноту відповідальності на Росію й надалі тільки посилюють санкційний і політичний тиск на РФ".

Читайте також: Путін зупинився там, де ми йому дозволили - ексголова СБУ про Крим і Донбас

Нагадаємо, раніше ексглава Служби безпеки України Ігор Смешко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україну може захистити від Росії тільки ядерний статус.

Джерело Україна 24 Теги