Карантин в Україні: влада Луцька відповіла на претензії МОЗ

У Луцьку не виконали "жодної вимоги центру", заявив радник мера

Карантин в Україні: влада Луцька відповіла на претензії МОЗ

Радник мера Луцька Ігор Поліщук в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав помилковим рішення центральної влади віднести місто до "червоної зоні" за темпами поширення коронавірусу COVID-19.

Коментуючи відмову Луцька від посилення карантину, Поліщук зазначив:

"Жодної вимоги центру ми не виконали, тому що вважаємо, що віднесення нашого міста до "червоної зоні" є необґрунтованим, не відповідає тим об'єктивним обставинам, які є в нашому місті, статистиці щодо захворювання. У понеділок було засідання обласної комісії ТЕБ та НС, і голова Волинської ОДА визнав, що наше місто потрапило до червоної зони випадково, і це помилка".

Читайте також: "Не бунт, а захист інтересів": мер українського міста пояснив бойкот карантину

За його словами, луцька поліція контролює дотримання карантину в громадському транспорті.

"Комунальний транспорт контролюється поліцією і комунальним підприємством. Якщо в тролейбусі заповненість місць перевищує кількість, встановлену ухвалою Кабінету міністрів, він не від'їжджає від зупинки. Випадкові порушення в маршрутках є, але ми постійно моніторимо ситуацію", - зазначив радник мера.

Популярні відео

Поліщук також поклав відповідальність за теперішню ситуацію на Кабмін і МОЗ, які, на його думку, "провалили комунікацію" щодо адаптивного карантину.

"З нами ніхто не консультувався, ми дізналися про це рішення з інтернету", - пояснив він.

Читайте також: У лікарнях України серйозна проблема: ексміністр розповіла, що робити

З 1 серпня Україну поділено на чотири умовні кольорові зони за рівнем захворюваності на коронавірус — зелену, жовту, помаранчеву і червону. Відповідно, будуть вживатися різні карантинні заходи.

Луцька міськрада відмовилася зупиняти громадський транспорт і закривати громадські заклади у зв'язку з внесенням міста до так званої "червоної зони" щодо коронавірусу. До аналогічних дій вдалася влада Тернополя.

Голова МОЗ Максим Степанов вважає, що місцева влада має право тільки посилювати карантин, а не послаблювати. В ефірі телеканалу "Україна 24" Степанов заявив, що регіонам, які потрапили до "червоної зони", але відмовилися посилювати адаптивний карантин, загрожує режим надзвичайної ситуації.

7 серпня Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) виключила Луцьк і Тернопіль з "червоної зони".

Джерело Україна 24 Теги