У "Слузі народу" збираються стежити за спецслужбами: подробиці від нардепки

Народна депутатка розповіла, чому хоче створити спеціальний комітет для контролю над СБУ

У "Слузі народу" збираються стежити за спецслужбами: подробиці від нардепки

У "Слузі народу" хочуть створити спецкомітет у Раді, щоб стежити за спецслужбами. Про це розповіла народна депутатка зі "Слуги народу" Мар'яна Безугла в ефірі телеканалу "Україна 24". Вона пояснила, що іноді громадськість вимагає інформацію про гучні інциденти, яка є у спецслужб, але ті її не видають.

"По тому випадку, який стався у Бейруті та який екстраполюється на те, що у нас може трапитися, я планую зробити звернення, беручи до уваги й те, що займаюся питанням Служби безпеки України в парламенті. Тут питання законодавчого врегулювання, парламентського контролю. Один народний депутат не може приділяти увагу кожному з прецедентів. Це питання роботи всього парламенту. Це наша функція, коли звертаються громадські організації, громадяни, що щось замовчується, потрібно звертатися до відповідних відомств і вимагати від них інформацію", — сказала вона.

Читайте також: Трагедія в Бейруті: експерт розповів, чи можливо таке в Україні

Безугла заявила, що зараз у депутатів не вистачає повноважень на вимогу певної інформації від спецслужб.

"Зараз, якщо говорити про парламентський нагляд і контроль, то він дуже мало регулюється в нинішньому законодавстві. Здавалося б, народний депутат відправляє запит, але відповідальність недостатня і можливості обмежені. І ми якраз вводимо в новому законопроєкті про розвідку і Службу безпеки так званий спецкомітет, який саме стежитиме за спецслужбами та матиме більше повноважень, щоб вимагати більш специфічну інформацію", — сказала вона.

Популярні відео

Раніше з'явилася інформація про те, що в Миколаївському порту зберігалася аміачна селітра. Саме ця речовина, ймовірно, стала причиною потужного вибуху в ліванському Бейруті. Куди зараз поділася ця селітра, невідомо, але ймовірно, СБУ має інформацію про це.

Джерело Україна 24 Теги