"Це махінація": ексчиновник жорстко розкритикував нову ідею Мін'юсту

Сергій Старенький розкритикував ідею щодо розпродажу в'язниць

"Це махінація": ексчиновник жорстко розкритикував нову ідею Мін'юсту

Міністерство юстиції оголосило про старт великого розпродажу в'язниць. Першим на електронні торги за кілька тижнів виставлять будівлю державної установи "Ірпінський виправний центр" (№132). Цю ініціативу прокоментував в ефірі телеканалу "Україна 24" ексголова Пенітенціарної служби Сергій Старенький.

"Коли щось відбувається, потрібно розуміти причину - для чого це робиться. Якби нам озвучували, що це робиться, щоб побудувати новий СІЗО... але цього не озвучується. Кажуть, що все одно не вистачить. Якби озвучили, що це оптимізація витрат на заробітну плату або утримання, — цього теж немає, оскільки бюджет тільки роздувається.

Насправді це махінація з розграбування державного бюджету, я вважаю. Тому що те, що майно кримінально-виконавчої служби перейде в користування приватних структур, бюджет від цього... я сумніваюся, що отримає якісь притомні кошти й ми зможемо щось зробити на них. Насправді пенітенціарна система втратить землі та установи, які можна було б довести до ладу, тим більше що 132-а установа не така вже запущена, вона була прибутковою свого часу", — сказав він.

Читайте також: "Камера в подарунок": в'язням українських СІЗО підготували сюрприз

Популярні відео

Старенький назвав ініціативу Мін'юсту невірною та розповів, який шлях був би кращим.

"Модель яка - просто розпродаж установ? У Сполучених Штатах насправді тільки будуються установи, тому що це країна з одним з найвищих показників кількості ув'язнених. Ці установи повинні працювати, тоді вони не будуть навантаженням на бюджет, а навпаки - приноситимуть прибуток за рахунок роботи підприємств у цих установах. Насправді в кожній колонії є підприємство - це маленький завод, на якому можна проводити певну продукцію, і 132-й центр також це робив. І деревообробка там була, і фасування миючих засобів тощо. Просто продати та отримати разово гроші — і на що їх витратити?

Я думаю, це невірний шлях - продати одну установу й на ці гроші побудувати іншу. Сам міністр юстиції сказав, що побудувати слідчий ізолятор занадто дорого коштує, щоб покрити це будівництво. Потрібно просто запустити виробництво в колоніях, за рахунок цього отримати гроші й на них будувати або реконструювати установи, які є", — сказав він.

Читайте також: Зекам пропонують сидіти з комфортом: міністр розкрив деталі реформи

Нагадаємо, раніше в Мін'юсті повідомили, що відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 13 червня 2019 року №1750/5 було прийнято рішення про оптимізацію Державної установи "Ірпінський виправний центр (№ 132)", розташованої у центрі смт Коцюбинське за 14 км від Києва, шляхом її консервації.

За інформацією Мін'юсту, останніх засуджених із зазначеної установи перевели в інший виправний центр у серпні 2019 року. На продаж будуть виставлені об'єкти нерухомості установи.

 
Джерело Україна 24 Теги