Саакашвілі збирається змінювати митницю: названі головні кроки

Михайло Саакашвілі розповів, як і чому він збирається міняти процеси на митниці

Саакашвілі збирається змінювати митницю: названі головні кроки

В Україні необхідно змінити роботу митниці. Про це заявив голова виконавчого комітету Ради реформ Михайло Саакашвілі в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми працюємо над судовою реформою, митною реформою. Моя група була кращою в Грузії, ми допомагали реформувати азербайджанську митницю, албанську, бангладеську і так далі. Як тільки сказали, що можуть призначити представників групи на митницю, відразу включилися всі механізми. Тому що митниці в Україні розділені на зони та на "смотрящих", у кожної митниці є свій "смотрящий", це секрет Полішинеля. І звідти заходять гроші", — сказав він.

Читайте також Україна втрачає мільярди на митниці: соратник Саакашвілі озвучив цифри

Популярні відео

Саакашвілі назвав кроки, які він вважає необхідними для реформи.

"Як це налагодити? По-перше, виводимо в відкритий митний простір. Це означає, що будь-який вантаж досліджуватиметься за 5-7 хвилин, поглиблено будуть оглядатися не більше 5%, митниця взагалі не вирішуватиме, що оглядати, а що ні. Друге — замість дев'яти документів ми залишимо лише два, а може, і один, який може заповнити будь-яка людина, не потрібні ці брокери, додаткові паразити.

Третє — знижуємо митний тариф, за теперішніми неможливо працювати. Четверте — все це зробивши, ми розширюємо базу платників податків і реально міняємо систему. Не треба думати, що є багато часу, зволікання смерті подібно. Є істеричний опір, віз і нині там, а країна летить у трубу", — сказав він.

Раніше Саакашвілі розповів, чому необхідно змінювати всю судову систему в Україні.

Джерело Україна 24 Теги