"Для Байдена Україна — велика частина життя": журналіст про Донбас і вибори в США

Олександр Мартиненко розповів, як підсумки американських виборів можуть вплинути на переговори про ситуацію на Донбасі

"Для Байдена Україна — велика частина життя": журналіст про Донбас і вибори в США

Про зміни до Конституції України на користь ОРДЛО мова не йде. Про це заявив гендиректор інформагентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко в ефірі каналу "Україна 24".

"Всі прекрасно розуміють, що процес (переговорів по Донбасу - ред.) в замороженому стані, що ніякого руху найближчим часом не буде. Запитайте у Казанського і Гармаша, наших колишніх колег, які зараз у політичній підгрупі в Мінську, — звичайно, ніяких змін в Конституції в частині націоналізації тих регіонів — про це мова не йде взагалі. Можна говорити про закон про вибори, про різні модальності, про що вони там говорять кілька років, і це нормально. А ніхто змін до Конституції, враховуючи особливості цих окремих районів, вносити не буде, тому що вони не будуть підтримані.

Стосовно ж черговості виконання Мінську, позиція Росії чітка, Мінськ для них священна корова. Чіпати його не можна. Ми пам'ятаємо, як Меркель сказала на нормандському саміті, що Мінські домовленості не висічені на камені. І це давало надію на можливість модернізації Мінську. Але на сьогодні все стоїть, тому що Росія на цьому стоїть", — сказав він.

Читайте також: "Росію потрібно позбавити статусу миротворця": експерт пояснив, для чого

Популярні відео

Мартиненко зазначив, що багато чого залежатиме від результатів виборів президента США цієї осені.

"Зрештою, ми всі чекатимемо, і європейська сторона також, кінця листопада, коли у США відбудуться вибори президента. Від них залежатиме дуже багато. Я думаю, що ще не було таких президентських виборів у Штатах, які б мали такий вплив на міжнародну ситуацію. Для Байдена Україна – значна частина життя. Для Трампа це ніщо. А для Байдена це його політична кар'єра часів віцепрезидентства. Якщо він виграє, то США в якомусь вигляді посилять вплив, в тому числі на європейських партнерів", — сказав він.

Раніше експерт розповів, чого чекати на Донбасі найближчим часом.

Раніше експерт розповів, чого чекати на Донбасі найближчим часом.

Джерело Україна 24 Теги