Перемир'я на Донбасі: в Кабміні розповіли, як Україна відповість на порушення

Олексій Резніков вважає перемир'я "великою подією для мінського процесу"

Перемир'я на Донбасі: в Кабміні розповіли, як Україна відповість на порушення

Україна залишає за собою право на вогонь у відповідь у випадках порушення бойовиками ОРДЛО перемир'я на Донбасі.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" віцепрем'єр-міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, коментуючи режим тиші, оголошений на Донбасі з 27 липня.

"На сьогодні існує зокрема міжнародне право, конвенції… які чітко дають право українській стороні в разі порушення режиму тиші на вогонь у відповідь. Деякі мої колеги посилаються на статтю 51 статуту ООН, яка говорить про право на самооборону. Я б хотів додати також, що існує Гаазька конвенція 1907 року про закони та звичаї ведення війни, яка досить чітко говорить що в разі, якщо одна сторона порушила перемир'я, інша сторона має право на відновлення військових дій. Тому наші військові це знають", - наголосив віцепрем'єр.

Читайте також: Це піде в скарбничку України — політолог про подію на Донбасі

Популярні відео

Резніков зазначив, що режим тиші обговорювався зокрема в Берліні на останній зустрічі учасників "нормандського формату", яка тривала 11 годин.

"Напрацювання цих заходів відбувалося повністю в консультації з нашими партнерами "нормандського формату" - Німеччиною та Францією… І тоді обговорювалось, що в разі порушення іншою стороною цього режиму Україна матиме право на вогонь у відповідь", - заявив він.

Також віцепрем'єр зауважив, що факт оголошення довготривалого перемир'я - "це вже велика подія для мінського процесу, який триває вже сьомий рік".

"У разі порушення цього режиму, сторона, з чийого боку це відбулося, зобов'язується провести відповідне розслідування і притягнення зі свого боку до відповідальності особи, яка порушила цей режим... Коли натягнуті нерви у кожного, хто перебуває на лінії фронту, поодинокі випадки абсолютно можливі", - додав він.

Нагадаємо, оголошене на Донбасі перемир'я протрималося недовго - вже через 20 хвилин після півночі бойовики обстріляли одну з позицій морпіхів на горлівському напрямку. Стріляли з ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів. Станом на 15:00 понеділка стало відомо вже про три обстріли, причому останній відбувся прямо під час брифінгу командувача ООС.

Джерело Україна 24 Теги