Теракт у Луцьку: ексголова СБУ пояснив, як треба було діяти

Розвідувальні органи повинні мати попереджувальну інформацію

Теракт у Луцьку: ексголова СБУ пояснив, як треба було діяти

Ексголова СБУ Ігор Смешко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, як би діяв, якби керував спецоперацією по звільненню заручників, захоплених у Луцьку.

«По-перше, ця операція мала б проводитись виключно під командуванням фахівців в національному антитерористичному центрі СБУ. Потрібно було б задіяти не тільки поліцію, СБУ, Нацгвардію, але і розвідувальні органи, які повинні також мати попереджувальну інформацію, адже тероризм, по закону, входить до сфери відслідковування нашими розвідувальними органами», - зазначив Смешко.

Читайте також: "Це виняток з правил": екс-голова СБУ про участь Зеленського у розв’язці в Луцьку

За його словами, ці спецслужби повинні однозначно давати відповідь, чи немає зовнішнього впливу на такі дії.

«По-друге, апарат РНБО в цей час працює цілодобово з точки зору контролю внутрішньої і зовнішньої ситуації, тому що ви бачили, що в той час відбувалося – взривпакети, мінування тощо. Коли ланцюжок випадків, то треба дивитися: або це внутрішні обставини, які до цього приводять, суспільство перебуває у збудженому стані; або це зовнішній вплив», - заявив екссиловик.

Читайте також: Кривош обдурив: що розповів у суді ймовірний спільник "луцького терориста"

Популярні відео

Як відомо, в Луцьку 21 липня зловмисник зі зброєю в руках захопив автобус із пасажирами. Він утримував заручників понад 10 годин, після чого був затриманий поліцією.

Обвинувачений у тероризмі Максим Кривош на засіданні суду заявив, що подібні інциденти із захопленням заручників в Україні повторюватимуться.

Джерело Україна 24 Теги