Знайшли спільну мову: депутатка розповіла про важливий закон для української економіки

Депутатка Вікторія Гриб розповіла, про що говорить ухвалення закону про зниження зелених тарифів

Знайшли спільну мову: депутатка розповіла про важливий закон для української економіки

Верховна Рада ухвалила закон про зниження "зеленого" тарифу і компенсацію не менше 20% виплат по ньому з державного бюджету. Це рішення прокоментувала в ефірі "Україна 24" депутатка Вікторія Гриб.

"Не можна сказати, що інвестори задоволені, але так з'явився шанс на продовження роботи в Україні. Все, що у нас відбувалося впродовж останніх 8 місяців, було жахливо. Інвестори взагалі не уявляли, яким чином працювати далі, оскільки вони отримували не більше 5% за ту енергію, яку виробляли. У них були зобов'язання перед банками, де вони брали кредити, і вони не могли розрахуватися", — сказала вона.

Читайте також "І так вистачає проблем": депутатка розкритикувала ідею про тарифи на електрику

 

Популярні відео

Гриб вважає, що це важливий крок для продовження співпраці влади з інвесторами.

"Я вважаю, що сьогоднішнє рішення, яке було ухвалене Верховною Радою — це компроміс між урядом, Радою та інвесторами. У цьому компромісі не можна, щоб усі були задоволені. Але знайшли спільну мову, і тепер рухатимуться далі", — сказала вона.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 10 червня підписав меморандум про врегулювання проблемних питань з виробниками зеленої електроенергії. Умовами меморандуму передбачалося ухвалення закону про зелені тарифи до 1 серпня поточного року, інакше досягнуті компромісні домовленості втратили б свою силу.

Інвестори вклали в будівництво українських зелених електростанцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона повинна була купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі не почалися.

Джерело Україна 24 Теги