За мову люди гинуть - Ляшко розкритикував скандальну ідею "слуг народу"

"Коли я говорю про українську мову як фундамент української нації, української незалежності – це не банальні слова"

За мову люди гинуть - Ляшко розкритикував скандальну ідею "слуг народу"

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко вважає, що Україна уникла б окупації Донбасу і Криму, якби з 1991 року активно популяризувала там українську мову і культуру.

Таку думку політик висловив в ефірі телеканалу "Україна 24", коментуючи законопроєкт нардепа від "Слуги народу" Максима Бужанського, яким пропонується скасувати перехід російськомовних шкіл на українську мову викладання.

Читайте також: Відома письменниця посперечалася з нардепом Бужанським через мову

"...Коли роз’єднують суспільство, націю, розколюють країну. Наприклад, щодо питання мови. Витягує оцей чорт Бужанський законопроєкт знову про мову. Що, уже всі проблеми вирішили в країні? У нас немає бідності, відновлена економіка, ми відновили мир, що лишилося говорити лише про мову? Я вважаю, що це ініціативи, які розколюють суспільство", - заявив політик.

Ляшко нагадав, що "сьогодні за мову люди гинуть і за мову людей вбивають".

"Коли таких чортів менше в парламенті буде, які будуть спекулювати на питанні мови, жодної проблеми з мовою не буде. Кожна людина може говорити в країні тією мовою, якою їй зручно. За це не б’ють, крім того, що на Донбасі вбивають за те, що ти говориш українською. Я не чув жодного випадку, щоб десь у Львові, Києві чи Чернігові побили за російську мову. Але ми знаємо масу випадків, коли вбивають за українську мову – у Донецьку, в Луганську, на окупованих територіях", - заявив він.

Популярні відео

Також політик заявив, що Україна могла уникнути окупації Донбасу і Криму.

"Треба було перейти і вивчати українську мову з 1991 року. Через те, що так не було, ми втратили Донбас і Крим. Якби там проводилася українська політика, була повага до української мови, культури, слова, пісні, то не було б там окупації. Ця окупація не пройшла в інших частинах країни. Тому що там була українська політика. На жаль, Крим віддали на поталу російським військовим, і потім вони виконали роль троянського коня. Тому, коли я говорю про українську мову як фундамент української нації, української незалежності – це не банальні слова", - зауважив лідер Радикальної партії.

Читайте також: Політолог пояснив, скільки захисників російської мови не розуміють української

Нагадаємо, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що закон про державну мову в Україні має бути прописаний "з урахуванням всіх інтересів".

Конституційний суд за ініціативою групи нардепів 7 липня розпочав розгляд подання щодо конституційності закону про українську мову.

Крім того, нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський підготував законопроєкт щодо скасування переходу російськомовних шкіл на українську мову навчання. Законопроєкт мали розглядати на засіданні Ради 16 липня, але до порядку денного він не потрапив.

Джерело Україна 24 Теги