Чого досягла Рада за рік: політолог підбив підсумки

Володимир Фесенко оцінив роботу нардепів на четвірку з мінусом

Чого досягла Рада за рік: політолог підбив підсумки

Верховна Рада України за перший рік роботи заслуговує на позитивну оцінку – нардепам вдалось подолати "кнопкодавство" й скасувати депутатську недоторканість.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Володимир Фесенко, підбиваючи підсумки першого року роботи парламенту.

Читайте також: Рада без канікул - у "Слузі народу" анонсували нові позачергові засідання

Політолог нагадав, що спікер Верховної Ради Дмитро Разумков поставив парламенту "четвірку" за рік. На його думку, це "трохи самокритично, але не занадто".

"Я був би більш критичним, додав би до цієї четвірки мінус. Але за цей рік Верховна Рада зробила чимало, ухвалила чимало важливих законопроєктів, і я особисто бачу позитивні тенденції щодо парламентаризму. Зокрема, це боротьба з кнопкодавством. Зараз з цією "хворобою" проблем значно менше, навіть йде судовий процес і депутати вже не ризикують. Великий прогрес щодо пропуску засідань Верховної Ради. Порівняно з тим, що було минулого скликання, - серйозний крок уперед", - зауважив експерт.

Популярні відео

Фесенко також зазначив, що у Раді є скандали, але серед них немає корупційних. За його словами, "оцінка неоднозначна, але радше позитивна".

Одним з головних досягнень Верховної Ради за перший рік роботи політолог назвав скасування депутатської недоторканості.

"Але є багато інших питань - скорочення депутатського корпусу, зміни в статусі народних депутатів, можливість позбавити статусу народного депутата за деякі речі, і ще кілька важливих конституційних змін. За це треба проголосувати, це питання відкладено на наступну сесію… І одна важлива реформа, про яку зараз стільки розмов, - конституційне закріплення децентралізації", - розповів він.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, над чим насамперед повинні попрацювати народні депутати на позачерговій сесії.

 
Джерело Україна 24 Теги