"Приниження для українців": нардеп про скандальний закон "слуги народу"

У парламентській опозиції звинуватили "слуг народу" в маніпуляціях на темі мови

"Приниження для українців": нардеп про скандальний закон "слуги народу"

Законопроєкт народного депутата від "Слуги народу" Максима Бужанського, що скасовує перехід на українську мову викладання російськомовних шкіл, є приниженням для українців, які будують свою державу.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" народний депутат з фракції "Європейська солідарність" Ахтем Чийгоз.

"Я вважаю, що представники "Слуг народу" маніпулюють цією позицією... Це є загроза, цей законопроєкт Бужанського. Ми всі це розуміємо, і я не тільки як представник "Європейської солідарності", я вам як кримский татарин кажу це... Цей законопроєкт - спроба принизити українців у своїх намаганнях збудувати українську державу...", – наголосив Чийгоз.

Читайте також: Політолог пояснив, скільки захисників російської мови не розуміють української

Нардеп зазначив, що в Криму до його окупації Росією мовна тема була головним знаряддям для маніпуляцій.

"Проблеми з російською мовою взагалі не було. Була проблема з українською мовою в Криму і з кримськотатарською. Це робили навмисно, тому що за цими кроками постає втрата незалежності України", - заявив він.

Популярні відео

Нагадаємо, законопроєкт "слуги народу" Максима Бужанського пропонує скасувати перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання, який заплановано з 1 вересня 2020 року.

Конституційний суд з ініціативи групи нардепів 7 липня розпочав розгляд подання щодо конституційності закону про українську мову.

Своєю чергою спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що закон про державну мову в Україні має бути прописаний "з урахуванням всіх інтересів".

Джерело Україна 24 Теги