Зеленський визначився з головою НБУ: подробиці від радника президента

Найближчими днями кандидатуру розгляне парламент

Зеленський визначився з головою НБУ: подробиці від радника президента

Президент Володимир Зеленський визначився, хто має очолити Національний банк України після відставки Якова Смолія.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

"Президент сформував свою точку зору з приводу голови НБУ, найближчими днями кандидатуру буде внесено до Верховної Ради. Це високопрофесійна людина, яка розуміє всі виклики, що стоять перед українською економікою", - сказав Устенко, проте прізвище кандидата не назвав.

Популярні відео

Читайте також: У Зеленського розповіли про "серйозну проблему" звільненого голови НБУ

Радник президента також нагадав, що Національний банк України "згідно з українським законодавством і де-факто є абсолютно незалежною інституцією".

"У нас йде економічне падіння, але ситуація з фінансовим станом більш ніж стабільна. Наші резерви перевищують 28 млрд доларів. Це історичний максимум за останні 10 років, востаннє така цифра була у 2012 році... Цих грошей цілком достатньо, щоб пройти через будь-якого роду виклики, які є в цьому році і в наступному. У нас рекордно низька інфляція", - додав він.

1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про відставку за власним бажанням. Такий крок Смолій пояснив тим, що на нього здійснюється політичний тиск. Верховна Рада 3 липня голосами 286 нардепів підтримала відставку голови НБУ.

Нардеп від фракції "Слуга народу" Олександр Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав двох головних кандидатів на пост глави НБУ.

Джерело Україна 24 Теги