Експерт назвав умову для нової зустрічі Зеленського і Путіна

З часів попередніх перемовин у Парижі прогресу не видно, вважає Микола Капітоненко

Експерт назвав умову для нової зустрічі Зеленського і Путіна

Шанси на нову зустріч президента України Володимира Зеленського і президента Росії Володимира Путіна у "нормандському форматі" є мінімальними, оскільки з часів попередніх перемовин у Парижі прогресу в питанні мирного врегулювання на Донбасі досягнуто не було.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" директор Центру дослідження міжнародних відносин Микола Капітоненко. На його думку, Україні потрібно активізувати переговорний процес.

"Результати саміту (у "нормандському форматі" - ред.) в Парижі були надто скромними. Вони не досягли тієї планки високої, яка була поставлена кроками, що були зроблені минулого року до того. Але навіть у такому вигляді те, що було зафіксовано результатами саміту в Парижі, виконано не було. Ми бачимо, що продовжуються обстріли, що розведення сил має символічне значення, що немає просування по найбільш складних політичних питаннях, пов’язаних з врегулюванням конфлікту", - зазначив експерт.

Популярні відео

На думку Капітоненка, шанси на проведення наступного нормандського саміту мінімальні, "бо російська сторона не вперше доволі послідовно говорить, що зустрічатися має сенс лише тоді, коли є просування і конкретні результати".

"Зараз значно менш масштабні плани, у порівнянні з планами минулого року, значно менше сподівань. І всі розуміють, що навіть якщо відбудеться, наприклад, створення нових пропускних пунктів або розмінування на якихось ділянках, або навіть розведення сил, або обмін утримуваними особами, – все це не є кроком до подальшого просування у перемовинах", - пояснив він.

Читайте також: Росія піде в наступ - експерт про перемовини щодо Донбасу

Капітоненко вважає, що Україні треба активізувати перемовини по Донбасу:

"Нам треба братися за політичну частину, за серцевину цього конфлікту, за те, за яких політичних умов його буде розв’язано, за яких умов росіяни погодяться вивести свої війська, повернути контроль над кордоном. Що ми за це дамо, яку автономізацію, закон про амністію, як проходитимуть вибори – це найважливіша частина врегулювання. Якщо ми за неї не беремося, або беремося, а потім відіграємо назад, – тоді конфлікт буде продовжуватися у нинішньому вигляді".

Нагадаємо, раніше політолог Володимир Фесенко в ефірі телеканалу "Україна 24" запропонував "непопулярний метод" урегулювання конфлікту на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги