Президентів можна судити за однієї умови - Луценко про справу Порошенка

Колишній генпрокурор вважає, що українські правоохоронці знищують імідж країни

Президентів можна судити за однієї умови - Луценко про справу Порошенка

Президентів держав можна і потрібно віддавати під суд, коли в наявності є факти їхніх конкретних злочинів - наприклад, корупції чи державної зради. В іншому випадку такі кримінальні справи лише руйнують імідж країни.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" колишній генпрокурор України Юрій Луценко, коментуючи кримінальні справи проти п'ятого президента України Петра Порошенка.

"Я вважаю, що президентів можна і, за наявності підстав, потрібно судити за злочини. Президентів потрібно притягати до відповідальності за конкретні, чіткі або корупційні дії - коли людина на посаді привласнила, наприклад, мільйон, десять, сто, або за державну зраду", - пояснив колишній генпрокурор.

Популярні відео

Читайте також: Результатом буде шампанське в Кремлі — експрем'єр про підозру для Порошенка

На його думку, сьогодні в Україні правоохоронці шукають "зачіпки на президентів", що виглядає не просто безглуздим, а й знищує імідж країни.

"Уявіть - в Польщі, Німеччині, Англії сидить друг України, він відкриває газету і читає: "Експрезидента України притягують до відповідальності за незаконний перетин українського кордону". Це просто абсурд! А якщо цей друг знає, що в той час ще не було відповідальності за незаконний перетин кордону - він подумає, що в Україні відбувається щось не те. А потім згадає, за що ще притягають Порошенка - за картини, ввезені 10 років тому, за які сплачені податки, за, як вважається, "неправильне" призначення заступника керівника розвідки", - зазначив ексгенпрокурор.

Луценко нагадав, що сам пройшов через подібне - "відсидів два роки в бетонному мішку, а потім Європейський суд визнав це політично вмотивованою справою".

Раніше експрезидент Петро Порошенко заявив, що проти нього розслідують 24 кримінальних провадження, і звинуватив чинну владу в політичному переслідуванні. Зокрема, Порошенку інкримінують зловживання при призначенні заступника голови Служби зовнішньої розвідки, "розпалювання релігійної ворожнечі" за фактом отримання Томосу українською церквою, незаконний перетин кордону під час поїздки на Мальдіви і багато іншого.

Адвокат Порошенка Ілля Новиков в ефірі телеканалу "Україна 24" жорстко розкритикував обвинувачення на адресу експрезидента.

Джерело Україна 24 Теги