Раді хочуть дати більше влади: нардеп розкрила деталі

Заступниця голови Верховної Ради розповіла, яку можливість Верховній Раді дасть новий закон

Раді хочуть дати більше влади: нардеп розкрила деталі

Про функції монобільшості в парламенті розповіла заступниця голови Верховної Ради України, засновниця і співголова міжфракційного об’єднання "Рівні можливості" Олена Кондратюк під час Київського безпекового форуму, який транслював телеканал "Україна 24". 

"У нас є ще дуже унікальне явище та особливість цього парламенту, як на мене. Вперше однією політичною силою, партією "Слуга народу", було сформовано монобільшість, яка разом з президентом і урядом взяла на себе всю повноту відповідальності за ситуацію в країні та втілення очікувань суспільства.

Чи справдилися ці очікування? Як на мене, лише зараз монобільшість у парламенті, у Верховній Раді починає усвідомлювати, що таке парламент, і що це не тільки представницький і законодавчий орган, а ще й функція контролю за виконавчою владою", — сказала вона.

Читайте також: "Як можна так керувати країною?": експрем'єр назвав головне завдання влади

Кондратюк зазначила, що скоро у Ради з'явиться нове повноваження.

"Якість багатьох кадрових призначень, якість законодавчих ініціатив влади викликає багато питань щодо професійності та фаховості, на жаль. Але саме зараз, мені здається, що парламент повертає свою можливість самостійності.

І одним з інструментів такого відновлення парламентського контролю, я мушу все-таки зазначити, є закон, який зараз зареєстрований, це можливість брати відповідальність і притягувати до відповідальності кожного окремого міністра. Так званий закон про інтерпеляцію. Цей закон - дуже, до речі, дієвий - є в парламентах багатьох європейських країн", — сказала вона.

Популярні відео

Раніше у "Слузі народу" розповіли, чи розпустить Зеленський Раду.

Джерело Україна 24 Теги