Вся Європа іде в той бік: у "Слузі народу" пояснили гучний законопроєкт

Депутат від "Слуги народу" розповів, як зміниться законодавство, що регулює ЗМІ

Вся Європа іде в той бік: у "Слузі народу" пояснили гучний законопроєкт

Офіс Ради Європи закликав Раду розглянути законопроєкт "Про медіа" до кінця сесії. Про що в ньому йдеться, розповів народний депутат від фракції "Слуга народу" Микита Потураєв в ефірі каналу "Україна 24".

"Нам необхідно осучаснити медійне законодавство. Щодо закону" Про аудіовізуальні послуги ", проєкт якого став основою законопроєкту про медіа, це наше зобов'язання згідно з дорожньою картою в Угоді про асоціацію. Але підкреслю, річ у тому, що законодавство ставить в нерівні умови українські медіа. Наприклад, ви на телебаченні або ваші колеги на радіо всі працюють з регулятором відповідно до законодавства. А, скажімо, онлайн-медіа українське законодавство не бачило взагалі, в ньому не було такого поняття як інтернет. Це смішно. Воно писалося в 90-і роки, тоді важко було собі уявити сьогоднішню ситуацію", — розповів він.

Популярні відео

Депутат пояснив, що нового буде в законопроєкті, який є на розгляді.

"Ми приводимо все відповідно до реалій, які є, з тим, що відбувається на медійному ринку, в інформаційному просторі. Ось навіщо потрібен цей закон. Нічого принципово нового там немає. З точки зору обмеження контенту там є невелика 36-а стаття, в ній всього 12 пунктів. Вони стосуються заборони на порнографію, експлуатацію, дискримінацію, пропаганду наркотиків і так далі. Там взагалі немає нічого такого, що можна було б трактувати як обмеження свободи слова", — розповів він.

Читайте також "Новий податок" для українців наробив галасу: в "Слузі народу" пояснили

Потураєв розповів, як саме регулюватимуться онлайн-ЗМІ.

"Нині з 20 європейських країн в 11 є регуляція онлайн-медіа. Це розвинені країни — Франція, Німеччина, країни Скандинавії й так далі. Вся Європа рухається в бік регуляції — не обмеження, — щоб була якась відповідальність. І це зрозуміло. По-перше, онлайн-медіа реєструватимуться добровільно, це не ліцензування. Ми в цьому законі пропонуємо деякі переваги для тих, хто зареєструвався, в тому числі й фінансові стимули. Про перевірки, так само, як щодо телебачення може надійти сигнал (про порушення - ред.), так і онлайн-медіа можуть перевірити та сказати: "Виправте", — сказав він.

Кілька днів тому на сайті Верховної Ради опублікували доопрацьований закон про медіа №2693-д. Відповідний законопроєкт був зареєстрований у Раді ще 27 грудня. У травні парламент направив проєкт закону "Про медіа" на доопрацювання.

Джерело Україна 24 Теги