Гонтарева хоче попередити владу — політолог про скандальну заяву ексголови НБУ

Ексголова НБУ хоче вплинути на призначення нового керівника

Гонтарева хоче попередити владу — політолог про скандальну заяву ексголови НБУ

Ексголова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що МВФ повинен заморозити співпрацю з Україною через нещодавнє звільнення Якова Смолія. Цю заяву прокоментував політолог Вадим Карасьов в ефірі каналу "Україна 24".

"Чому Гонтарева робить такі заяви? Тому що вона хоче вплинути вже не на відставку Смолія, а на те, хто буде керівником Національного банку. Тому що там зараз стоїть питання: чи залишиться команда Гонтаревої з іншим керівником, наприклад, Рожкова (вона з команди Гонтаревої, як і Смолій), або прийде зовсім нова людина, яка повністю змінить керівництво Національного банку", — сказав він.

Популярні відео

Політолог пояснив, чому Гонтарева не хоче повної заміни керівництва в НБУ.

"Вона хоче попередити українську владу, щоб вона не робила кардинальних змін в НБУ, тому що це може змінити курс Національного банку. А по-друге, може бути й розслідування, що було зроблено у 2015 році з розчищенням банківської системи. Тому що є багато питань щодо Фонду гарантування вкладів, банкрутства тих чи інших банків, "згорілих" вкладів у багатьох людей, і так далі", — сказав він.

Читайте також: У Зеленського розповіли про "серйозну проблему" звільненого голови НБУ

Нагадаємо, ексголова НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що МВФ може "заморозити" співпрацю з Україною і вимагати достроково погасити кредити, поки президент України Володимир Зеленський не призначить незалежного голову Нацбанку. Після цього СБУ попросила Гонтареву не поширювати заяви, які можуть завдати шкоди національній безпеці держави.

Джерело Україна 24 Теги