Є невирішені питання — політолог дав прогноз щодо зустрічі нормандської четвірки

Політичний експерт розповів, як просуваються перемовини щодо врегулювання ситуації на Донбасі

Є невирішені питання — політолог дав прогноз щодо зустрічі нормандської четвірки

Про те, чи відбудеться зустріч голів країн нормандської четвірки в серпні, розповів політичний експерт Богдан Бондаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми бачили, що останнім часом в процесі перемовин в межах ТКГ спостерігався певний ступор, для цього, можливо, були проведені додаткові переговори для того, щоб вийти зі ступору та продовжити реалізацію спільного комюніке в Парижі — відведення військ, обмін всіх на всіх і підготовка політико-правової бази для реалізації Мінських домовленостей. По кожному з цих питань глухий кут. Для цього була спроба зайти з боку з переговорами політичних радників.

Важливий інший аспект. На сайті Офісу президента йдеться про те, що вони бачать, що є певний крок вперед. Тобто, можливо, що якраз йде мова про те, що вдалося політичним радникам розморозити процес переговорів ТКГ", — сказав він.

Популярні відео

Експерт також розповів, які ще є питання для обговорення в процесі переговорів.

"Почали з двох обставин: умови узгодження територій, на яких буде спільне розведення військ, ці території не були узгоджені. Друге питання. З моменту обміну, який був після зустрічі в Парижі, наші представники говорили про те, що є велика кількість українців, які перебувають на території невизнаних республік у полоні. Ми не можемо когось міняти, якщо "ЛДНР" не визнають того, що понад 100 осіб перебувають там, ми не можемо здійснити кроки, пов'язані з реалізацією комюніке. Тому коли Резніков говорить про те, що може відбутися у серпні саміт, — теоретично він може відбутися, а може й ні. Занадто багато невирішених за пів року питань", — сказав він.

Читайте також: Перемовини щодо Донбасу: політологиня пояснила, чим незадоволена Росія

Нагадаємо, про те, що наступна зустріч лідерів країн "нормандського формату" може відбутися в серпні, заявив віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Джерело Україна 24 Теги