Перемовини щодо Донбасу: політологиня пояснила, чим незадоволена Росія

Сторони переговорів по-різному сприймають їх результати, зазначила Юлія Осмоловська

Перемовини щодо Донбасу: політологиня пояснила, чим незадоволена Росія

Росія незадоволена переговорами представників країн "нормандського формату", які відбулися в Німеччині, оскільки не змогла протиснути вимогу про закріплення в Конституції України особливого статусу ОРДЛО.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла експертка-міжнародниця Юлія Осмоловська. За її словами, "сторони по-різному сприймають те, що є результатом цих переговорів".

Експертка нагадала, що заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак за результатами переговорів не був оптимістичний і говорив, що "прориву не відбулося".

"Російська сторона підготувала робочий документ, витяг з якого був поширений британськими ЗМІ. Там говорилося про те, що Росія повинна вимагати на цих консультаціях. Йшлося якраз про зміни до Конституції України про закріплення статусу ОРДЛО і пов'язані з цим речі. З огляду на інформацію, що була опублікована ЗМІ, і в повідомленні Офісу президента, розуміємо, що нічого цього не відбулося, тому для російської сторони ці переговори були безрезультатними", - сказала Осмоловська.

Популярні відео

Читайте також: Жителі ОРДЛО виберуть Україну — Казанський назвав причину

Зазначимо, що голова Офісу президента України Андрій Єрмак і міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков 3 липня в Німеччині провели переговори з представниками країн "нормандського формату". Російська сторона вимагала, щоб Україна представила проєкт змін до Конституції, де буде прописаний особливий статус для ОРДЛО.

Коментуючи результати переговорів 4 липня на брифінгу в Одеській області, президент України Володимир Зеленський заявив, що "ніхто від України нічого не може вимагати".

Нагадаємо, раніше представник Донецька в Тристоронній контактній групі по Донбасу Денис Казанський в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що Україна на переговорах по Донбасу порушила питання повернення територій ОРДЛО, які, згідно з Мінськими угодами, повинні бути під українським контролем. Росія відмовляється виконувати цю умову.

Джерело Україна 24 Теги