"Як можна так керувати країною?": експрем'єр назвав головне завдання влади

Яценюк вважає, що "Слуга народу" не показує керованості та компетентності

"Як можна так керувати країною?": експрем'єр назвав головне завдання влади

Експрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у програмі "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна" назвав першочерговим завданням чинної української влади відновлення її керованості.

"Нацбанк обезголовлений, голови АМКУ немає, половина міністрів - виконувачі обов’язків. Перше і основне зараз – країна повинна побачити, що влада відновлює керованість", - наголосив він.

Яценюк підкреслив, що дивується діям монобільшості:

"Їм же треба демонструвати керованість і компетентність влади. Якого біса було сьогодні голосувати рішення про відставку голови Національного банку України, не призначаючи в цей же день голову НБУ? Фактично сьогодні інституція обезголовлена".

Популярні відео

Водночас, наголосив експрем’єр, половина членів Кабінету міністрів – це виконувачі обов’язків:

"Як можна так керувати країною? Голови Нацбанку немає, голови Антимонопольного комітету немає. Купа міністрів – виконувачі обов’язків?"

Крім того, він назвав нонсенсом ситуацію, коли уряд, призначений більшістю в Раді, після внесення двох програм діяльності Кабміну, не отримує вотум довіри від цієї монобільшості.

Яценюк наголосив, що банківська система повинна виконувати свою ключову функцію - кредитувати економіку, "а не заробляти на депозитних сертифікатах чи на облігаціях внутрішньої державної позики".

"Це один з елементів, проте основа економіки – це робочі місця. Основа економіки – це кредитування бізнесу. А якщо сьогодні комерційним банкам набагато вигідніше купити облігації внутрішньої державної позики чи розмістити свої гроші на депозиті й отримувати гроші і не кредитувати реальний сектор економіки, - ми ніколи не вирвемося з цієї прірви", - вважає політик.

Читайте також

Серед першочергових завдань Яценюк назвав продовження співпраці з МВФ:

"Я категоричний прихильник співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Прийде час, коли ми відмовимося від МВФ, я сподіваюся, що цей час обов’язково повинен прийти. Але якщо у нас нема ресурсу - без МВФ, який кредитує під 2% річних, куди нам бігти? "К русскому медведю"? Ми ж вже це пройшли 2013 року".

За його словами, головне завдання сьогодні – "це навести лад у власній хаті".

"Банки повинні кредитувати економіку. Новий голова центрального банку повинен бути призначений невідкладно. Цей новий голова центрального банку не повинен бути в жодним чином політиком. Ні в якому випадку. Не афілійований з жодними структурами і жодними олігархами. Уряд і Національний банк повинні працювати як єдине ціле на відновлення економіки", - підкреслив експрем’єр.

Нагадаємо, експрем'єр-міністр Арсеній Яценюк в ефірі телеканалу "Україна 24" також заявив, що Україна йде до масштабної політичної кризи.

Джерело Україна 24 Теги