Коли призначать нового голову НБУ — політолог дав прогноз

Експерт розповів, чи призначать голову Нацбанку найближчим часом і як президент вибиратиме кандидатуру

Коли призначать нового голову НБУ — політолог дав прогноз

Як швидко у Національного банку з'явиться керівник замість Якова Смолія, який пішов у відставку, розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Максим Джигун.

"Призначення на таку важливу посаду як керівник НБУ — це досить серйозна політична гра, і в ній є багато зацікавлених сторін. Керівником НБУ має бути призначена людина, яка відстоюватиме інтереси не тільки Національного банку і держави, а й окремих зацікавлених груп.

Я думаю, на цей час йдуть серйозні переговори та торги і з боку президента, і з боку олігархічних груп. Це призначення буде нелегким, і влада зараз знаходиться на певній політичній розтяжці, оскільки їй потрібно і заспокоїти міжнародних кредиторів, і зберегти баланс усередині країни. Тому найближчим часом ми навряд чи побачимо призначення повноцінного керівника НБУ, за якого відразу проголосують", — сказав він.

Популярні відео

Політолог розповів, чим керуватиметься президент при виборі кандидатури на посаду голови Нацбанку.

"НБУ випустив на ринок 200 млн доларів, щоб заспокоїти паніку та утримати курс, і мені здається, що переживання в першу чергу йдуть через звістки з-за кордону. Стурбованість відставкою Смолія висловили в МВФ, у Європейському Союзі. Мені здається, що станом на сьогодні у влади немає можливості довго тягнути з цим рішенням.

Я думаю, що людина, яка очолить НБУ, повинна в першу чергу викликати довіру у наших західних партнерів. Це буде ключовим для президента, оскільки неотримання коштів з-за кордону загрожуватиме повною дестабілізацією. Відставка Смолія загострила цю тему, тому повинна тривати послідовна політика, і повинні тривати реформи, розпочаті колишнім керівництвом НБУ", — розповів він.

Раніше лідер Радикальної партії Олег Ляшко назвав відставку глави Національного банку України Якова Смолія політично мотивованою.

Джерело Україна 24 Теги