У процесі децентралізації хаос – експрем’єр дав пораду Зеленському

Останні 10 місяців у процесі децентралізації втратили час, вважає Гройсман

У процесі децентралізації хаос – експрем’єр дав пораду Зеленському

Експрем’єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів щодо проблем у реформі децентралізації в Україні.  

«Останні 10 місяців у процесі децентралізації втратили час, тому що треба було провести по районах правильну оптимізацію, об’єднати громади. Коли я робив об’єднання громад – це було добровільно. Я нікого ні до кого не приєднував. Варіант завершення об’єднання можливий, але я вам скажу, коли цим займався, не було конфліктів, ми пішли правильним шляхом. Зараз треба завершувати. В тому числі змінами до Конституції», - зазначив експрем’єр.

Він розповів, що йому у часи його прем’єрства не вдалося це провести, тому що всередині влади не хотіли посилення місцевого самоврядування.

«Але зараз, коли є монобільшість, вони могли б це робити швидше. 10 місяців втрачені. Те, як сьогодні пропонують об’єднувати райони, в райони втягувати міста – це породження хаосу, конфліктів і втрата ефективності місцевого самоврядування. Я звертаюсь до всіх, в першу чергу до президента. Пане Зеленський, зверніть увагу на децентралізацію, на діалог з місцевою владою, зберіть їх у себе, поспілкуйтеся про те, яким чином завершити спокійно і правильно цю систему, щоб у нас було сильне ефективне місцеве самоврядування, ефективна центральна влада і ефективний нагляд з боку центральної влади», - заявив Гройсман.

Читайте також: Ляшко виступив проти скорочення районів на Чернігівщині

Популярні відео

Раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков назвав малоймовірним, що зміни до Конституції в частині децентралізації будуть прийняті до місцевих виборів, які повинні відбутися 25 жовтня.

Нагадаємо, міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов в ефірі каналу "Україна 24" назвав наслідки децентралізації для простих українців.