"Виписували кожну статтю": в "Слузі народу" розповіли про законопроєкт Зеленського

Депутат Олександр Качура розповів, коли Верховна Рада голосуватиме за закон про референдум

"Виписували кожну статтю": в "Слузі народу" розповіли про законопроєкт Зеленського

Законопроєкт про референдум можуть розглянути до кінця цієї сесії, тобто на це залишається менш ніж два пленарних тижні. Які перспективи його ухвалення, розповів народний депутат зі "Слуги народу" Олександр Качура в ефірі телеканалу "Україна 24".

"На сьогодні законопроєкт про референдум допрацьовується до другого читання. Пройшла зустріч між представниками Венеціанської комісії та народними депутатами, які входили до робочої групи з опрацювання цього законопроєкту, і ми очікуємо від Венеціанської комісії висновку щодо цього законопроєкту. Ми не поспішаємо, тому що вважаємо цю законодавчу ініціативу фундаментальною та хочемо, щоб вона була дієвою", — сказав він.

Читайте також: Приймати закон про референдум небезпечно — в "Голосі" вказали на ризики

Качура розповів, коли депутати можуть проголосувати за цей законопроєкт.

"Можливо, ми проголосуємо на наступних пленарних тижнях, точно не на цьому. Наступного, можливо, проголосуємо, а якщо ні, то вже у вересні", — сказав він.

Популярні відео

За словами Качури, законопроєкт відповідає Конституції України, і це підтвердили експерти.

"Ми виписували кожну статтю законопроєкту, щоб не повторилася історія з попереднім законопроєктом, який був визнаний неконституційним. Ми дуже обережно підходили до кожної статті, обговорювали з міжнародними експертами, ми отримали позитивний висновок Національної академії правових наук про те, що всі статті законопроєкту відповідають Конституції", — розповів він.

Також депутат прокоментував можливість проводити референдуми в електронному вигляді.

"Електронне голосування ми закладаємо на майбутнє у Виборчому кодексі, зараз немає технічної можливості провести всеукраїнське електронне голосування. Програмні рішення буде напрацьовувати ЦВК", — сказав він.

Раніше в "Слузі народу" оцінили плюси та мінуси президентського законопроєкту про референдум. Цей закон був однією з головних передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського.

Джерело Україна 24 Теги