Конституція вперше працює на повну силу — міністр

Міністр юстиції розповів, що йому не подобається в основному законі України

Конституція вперше працює на повну силу — міністр

Про плюси та мінуси Конституції України розповів міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Конституція — це інструмент, який я використовую практично щодня. З недоліків — не подобається стаття 58 про зворотну дію в часі (закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи — ред.), тому що коли ми хочемо ввести якісь пільги чи нарахування за минулі періоди, це фактично порушує Конституцію. Але це вже техніка. А в цілому це прекрасний інструмент, набір правил для того, щоб ми жили цивілізованим суспільством", — сказав він.

Популярні відео

Малюська заявив, що зараз основний закон країни вперше працює на повну силу.

"Конституція — один з інструментів, який зараз надійно використовується. Кожен більш-менш важливий закон йде в Конституційний суд і там розглядається. Зараз Конституція працює як ніколи раніше в історії України. Це перше свято Конституції, коли вона має стільки ваги в суспільстві", — сказав міністр.

Раніше президент Володимир Зеленський привітав українців з Днем Конституції.

Нагадаємо, сучасна українська Конституція прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року. Українську Конституцію визнали однією з найдемократичніших у всьому світі. У ній міститься преамбула, 15 розділів і 161 стаття про устрої держави, громадянські права, територіальний устрій та конституційні органи.

 

Джерело Україна 24 Теги