Повінь у Карпатах: Зеленський покликав на допомогу сусідів України

У зону стихійного лиха можуть направити міжнародний батальйон

Повінь у Карпатах: Зеленський покликав на допомогу сусідів України

Президент України Володимир Зеленський залучить до боротьби з наслідками повені в Західній Україні міжнародний військово-інженерний батальйон "Тиса", який створили Румунія, Словаччина та Угорщина.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповіла віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"У боротьбі з наслідками негоди в Західній Україні ми, зокрема, почали використовувати всі механізми поза межами держави. Дійсно президент України виступив з ініціативою щодо залучення і мобілізації військово-інженерного батальйону, який з 2002 року діє, є активним. Вже вчора ми звернулись дипломатичними каналами до країн-учасниць цієї ініціативи – це Румунія, Словаччина та Угорщина – з тим, щоб розпочати розгортання цього батальйону", - повідомила віце-прем'єрка.

Читайте також: "Держава дуже мало зробила": еколог про повінь у Карпатах

За її словами, як тільки завершаться переговори, протягом 32 годин батальйон зможе розпочати свою роботу.

"Вже сьогодні ми маємо підтвердження від Угорщини про долучення до цієї ініціативи. Ця ініціатива міжнародна. Ми разом будемо мобілізувати зусилля щоб максимально ефективно реагувати на наслідки таких подій. Діяльність батальйону буде додатковою до тієї роботу, яку вже розгорнула ДСНС", - додала Стефанішина.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів в ефірі каналу "Україна 24", що районам Західної України, які постраждали від повеней, загрожує нова небезпека.

Джерело Україна 24 Теги