Нуланд назвала єдиний спосіб звільнити Донбас від Росії

США повинні змусити президента РФ виконати взяті зобов'язання, вважає дипломатка

Нуланд назвала єдиний спосіб звільнити Донбас від Росії

США мають стати безпосередньою стороною переговорів щодо мирного врегулювання на Донбасі, оскільки мають достатньо можливостей тиснути на Росію.

Про це заявила під час Київського безпекового форуму в ефірі каналу "Україна 24" американська дипломатка, колишня помічниця держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд.

На її думку, немає іншого шляху вивести Росію з України, аніж Мінські домовленості, які президент РФ Володимир Путін сам підписав.

"Тобто, питання в тому, як забезпечити виконання ним його власних зобов’язань вийти зі східної України, якщо ці території Донбасу отримають свої автономні повноваження. Іронія Мінського процесу полягає в тому, що українська Рада вже наділила такими автономними повноваженнями решту українських територій. Отже, фактично те, що пропонується Донбасу, це той самий статус, який наразі мають інші регіони України. Вони мають місцеві органи судової влади, місцеву поліцію і таке інше", - зазначила дипломатка.

Популярні відео

Читайте також: "Путін може ввести війська в Україну": дипломат назвав небезпечний напрямок

Водночас, Нуланд підкреслила, що виконання Мінських домовленостей не буде можливим, "поки Україна та міжнародна спільнота від імені України не зможуть відновити контроль над зовнішнім кордоном, щоб Росія не могла продовжувати дестабілізувати та підігрівати конфлікт".

"Я думаю, що Сполучені Штати мають бути безпосередньою стороною цих переговорів, беручи до уваги наші сильні позиції у відносинах з Росією і нашу спроможність об’єднувати вільний світ, якщо ми хочемо відігравати таку лідерську роль. Отже, я сподіваюся, що нас запросять стати стороною цього процесу", - сказала колишня помічниця держсекретаря США.

За словами Нуланд, "необхідно, щоб Путіну було незручно там, де він зараз є".

"Необхідно зосередитися на тому, щоб вивести за кордон російські війська та російське озброєння, встановити міжнародний або український контроль в ідеалі на зовнішньому кордоні. І тоді почати складну роботу всередині України. Вести діалог із обговорення майбутнього Донбасу, відбудову цього регіону таким чином, щоб він був більше схожий на Львів чи Київ і менше схожий на Ростов", - підсумувала вона.

Нагадаємо, американська дипломатка Вікторія Нуланд в ефірі каналу "Україна 24" також заявила, що країни Заходу не зацікавлені в тому, щоб робити РФ своїм постійним ворогом.

Джерело Україна 24 Теги