Зеленський зустрінеться з прем'єром Угорщини — експерт назвав термін і умови

Експерт з міжнародних відносин розповів, чи відбудеться зустріч лідерів України та Угорщини та чому для цього є дві умови

Зеленський зустрінеться з прем'єром Угорщини — експерт назвав термін і умови

У відносинах між Україною та Угорщиною намітилося потепління — в Києві пройшло четверте засідання міжурядової українсько-угорської комісії вперше за сім років. У липні може відбутися зустріч глав двох країн, але за умови, що будуть виконані два завдання: провести комісію з питань національних меншин і засідання робочої групи з питань освіти.

Чи встигнуть виконати ці умови та чи відбудеться зустріч, розповів директор Центру дослідження міжнародних відносин Микола Капітоненко в ефірі каналу "Україна 24".

"Я не думаю, що встигнуть, але зустріч президента України та прем'єр-міністра Угорщини дуже ймовірна, тому що вона назріла, і на рівні міністрів закордонних справ вже зробили все, що могли. Тому я думаю, що навіть якщо не виконають ці дві умови, то все одно зустріч відбудеться. Можливо, не в липні, але найближчим часом", — сказав він.

Популярні відео

Експерт пояснив, наскільки коректні пред'явлені вимоги Угорщини до України.

"Угорщина має право захищати свою меншину і робить це не тільки в Україні, але і в інших країнах. Інше питання в тому, як нам на це реагувати. Попередня адміністрація намагалася зайняти жорстку позицію, але стало зрозуміло, що наслідком може бути блокування нашого зближення з НАТО, а це наш конституційний пріоритет. Було зрозуміло, що Україні необхідно зробити якісь кроки, щоб вийти з глухого кута. Угорщина чекатиме надійних гарантій, якими вони вважають, зокрема, зміни в закон про освіту", — розповів він.

Раніше ексглава Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль розповів, що Україні необхідно знайти компроміс з сусідами для вступу в НАТО.

Джерело Україна 24 Теги