Це не не вигадка України, це досвід багатьох країн — депутат про важливий закон

Нардеп від "Голосу" розповів про те, чому Україні потрібен закон про очищення влади

Це не не вигадка України, це досвід багатьох країн — депутат про важливий закон

Конституційний суд України 23 червня перейшов до закритої частини слухання справи про конституційність закону про очищення влади. Для чого потрібна люстрація, розповів народний депутат з партії "Голос" Ярослав Железняк в ефірі каналу "Україна 24".

"Люстрація — це питання справедливості. Ми чуємо про те, що до неї є певні зауваження, але для, того, щоб цьому розібратися, треба згадати, як виникло питання люстрації. Це не вигадка України, це досвід багатьох країн, і не тільки Прибалтики", — сказав він.

Железняк заявив, що всі країни, які проводили люстрацію, в результаті поліпшили свої економічні показники.

"Всі вони показали приблизно один і той же результат. Після виходу зі сфери впливу СРСР ті країни, які провели люстрацію, — це вже статистичні дані — показали краще зростання, в тому числі економічне, ніж ті країни, які не проводили, де еліті, яка була за радянських часів, дозволили керувати країною. Наслідки ми все бачимо", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, Міністерство юстиції України розробило законопроєкт, який звужує коло осіб, які підпадають під люстрацію.

Верховна Рада у вересні 2014 року ухвалила Закон "Про очищення влади" (люстрація). Законом забороняється обіймати певні високі посади на державній службі особам, які обіймали сукупно не менше одного року визначені законом посади на державній службі в період з 25 лютого 2010 до 22 лютого 2014 року.

Джерело Україна 24 Теги