Люструватимуть інакше - У Мін'юсті озвучили зміни до закону

Мін'юст хоче вивести питання перевірки за межі компетенції відомства

Люструватимуть інакше - У Мін'юсті озвучили зміни до закону

Заступниця міністра юстиції з євроінтеграції Валерія Коломієць в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про те, які зміни повинні бути внесені до закону про люстрацію.

«Ми приводимо закон про очищення влади до європейських стандартів. І питання зміни закону про люстрацію - це один з кроків, який ми мали зробити. Що зміниться? Ми насамперед хочемо вивести питання перевірки за межі компетенції Міністерства юстиції», - зазначила заступниця міністра.

За її словами, це необхідно для того, щоб процес люстрації не залежав від органів влади.

«Наші європейські партнери висувають нам одну з вимог про те, що сам процес люстрації має бути максимально незалежним від органів влади, які могли б впливати на певні моменти. Створення окремої комісії - це необхідність, це не буде департамент у складі Мін'юсту», - наголосила Коломієць.

Читайте також: У Раді готують новий закон про люстрацію: подробиці від Стефанчука

Популярні відео

Нагадаємо, 23 червня велика палата Конституційного суду перейшла до закритої частини слухання справи про конституційність закону «Про очищення влади».

Верховна Рада у вересні 2014 року ухвалила Закон «Про очищення влади» (люстрацію). Ним забороняється обіймати певні високі посади на державній службі особам, які обіймали сукупно не менше одного року визначені законом посади на державній службі у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року. Нині у Єдиному державному реєстрі осіб, до яких застосовано положення закону України «Про очищення влади», перебувають 893 особи.

Європейський суд з прав людини вирішив, що закон "Про очищення влади" застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони обіймали посади на державній службі упродовж більш ніж року за часів президентства Януковича або на підставі посад, які вони обіймали у Комуністичній партії до 1991 року.

Джерело Україна 24 Теги