В Україні узаконять "Шерлоків Холмсів" — подробиці від нардепа

Депутати хочуть легалізувати вже існуючу діяльність

В Україні узаконять "Шерлоків Холмсів" — подробиці від нардепа

Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт про легалізацію діяльності приватних детективів в Україні. Деталі розповів депутат, голова комітету правоохоронної діяльності Денис Монастирський в ефірі каналу "Україна 24".

"Сьогодні детективні агентства мають назву детективних агентств, але працюють в різних формах, які не володіють тими правами, якими повинні бути наділені детективні агентства та їх співробітники. Фактично цей законопроєкт має узаконити ринок, який вже склався.

Нормальна ситуація, коли для того, щоб отримати певну інформацію, наймається приватний детектив або компанія. Вони можуть добувати інформацію з відкритих джерел, в громадських місцях. Найпопулярніші сьогодні замовлення у сімейних справах", — сказав він.

Читайте також Важливий законопроєкт Зеленського: в "Слузі народу" розповіли про плюси та мінуси

Монастирський розповів, що спроба легалізації такого бізнесу вже робилася, але невдало. Цього разу проєкт допрацювали.

"У 2017 році такий закон вже був ухвалений, але був ветований президентом через низку проблем, які були допущені. Восени минулого року ми створили робочу групу, і зараз, думаю, що цей законопроєкт у вересні може бути розглянутий парламентом.

Сама ідея детективів повинна посилити можливості, наприклад, сторони захисту, часто правоохоронці не можуть впоратися з роботою щодо збору доказів. Мова йде не тільки про кримінальні провадження, а й про господарські, сімейні справи. Приватні детективи обов'язково складатимуть іспити й отримуватимуть дозвіл на роботу тільки після успішної здачі", — розповів депутат.

Популярні відео

Раніше у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт "Про заборону акустичного насильства в транспорті", згідно з яким в громадському транспорті не повинна звучати ніяка музика.

Джерело Україна 24 Теги