"Це комедія": український нардеп про звинувачення з боку Росії

Народний депутат Мустафа Джемілєв назвав причини, за якими кримінальні справи проти нього безпідставні

"Це комедія": український нардеп про звинувачення з боку Росії

Суд в окупованому Росією Криму 25 червня почне розглядати кримінальну справу депутата Верховної Ради України, лідера Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Ситуацію Джемілєв прокоментував в ефірі каналу "Україна 24".

"Це якась комедія. Переходу кордону між материковою Україною і окупованим Кримом практично не було. Я тільки підійшов до кордону, а там була виставлена ​​ціла армада — танки, бронетранспортери, близько 1000 омонівців, добровольці якісь почали з'їжджатися. І там вели переговори, щоб пропустити. Вони, правда, резонно говорили: ну, якщо вас Москва не пропускає, чого ми будемо пропускати? Сутички були, коли наші співвітчизники намагалися перетнути кордон", — розповів він.

Джемілєв назвав ще дві причини, за якими вважає справу проти себе необґрунтованою.

"Але річ у тому, що відповідно до російського законодавства, якщо навіть був би цей перехід, то він має термін давності шість років, і зараз з їх боку порушувати (справу — ред.)  — це теж незаконно. По-друге, відповідно до міжнародних норм, у Криму немає кордонів, тому всі претензії не мають ніякого значення. Я адвокату сказав, що мене це цікавить тільки з точки зору того, чи задіяні там суди, — все це потрібно для того, щоб подати до Європейського суду", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, Джемілєв звинувачується за трьома статтями КК Росії, зокрема, в незаконному перетині "держкордону РФ", недбалому зберіганні зброї та придбанні боєприпасів.

Теги