Адвокат Порошенка: Нинішня версія справи — подвійний нонсенс

Адвокат Ілля Новиков розповів, у чому в нинішній версії обвинувачення полягає злочин, який інкримінується Порошенку

Адвокат Порошенка: Нинішня версія справи — подвійний нонсенс

Суд відклав обрання запобіжного заходу Петру Порошенку, чергове засідання відбудеться 1 липня. Що з себе зараз представляє справа проти п'ятого президента України, розповів адвокат Петра Порошенка Ілля Новиков в ефірі каналу "Україна 24".

Новіков нагадав, що перша чернетка підозри проти Петра Порошенка була опублікована 4 березня цього року. Потім Руслан Рябошапка був звільнений з поста за те, що, за його словами, відмовився підписувати цю підозру.

"Суть підозри в тій версії така, що Порошенко особисто здійснив захоплення влади актом про призначення заступника голови Служби зовнішньої розвідки. Він водночас зробив зловживання повноваженнями, знехтував рішенням суду, і додатково 426 стаття, яка єдина залишилася в останній версії обвинувачення. Від цього відмовилися, тому що Рябошапка вказав, що це юридичний треш", — розповів він.

За словами Новікова, "та версія, яка була у березні, — це вже нонсенс".

"Вони зробили другу версію нонсенсу, ще абсурднішу. Що таке стаття 426-1? Вона стосується ситуації, коли своїми повноваженнями зловживає військова службова особа", — сказав він.

Популярні відео

Новиков роз'яснив по пунктах невідповідність обвинувачення реальної ситуації.

"Хто в цій ситуації військова особа? Не Порошенко. Євген Божок, колишній голова Служби зовнішньої розвідки. У чому полягає склад його злочину? У тому, що він виконав указ президента Порошенка про призначення Семочка. У чому провина Порошенка? У тому, що він підписав указ, і, на думку генерального прокурора України пані Венедиктової, підписання указу було актом підбурювання Божка. Ось у чому підозра", — розповів він.

Читайте також: Там взагалі не ночувало законодавство - адвокат про справу Порошенка

Нагадаємо, що 10 червня Офіс генерального прокурора повідомив про підозру народному депутату, колишньому президенту Петру Порошенку. Порошенко підозрюється в тому, що, будучи президентом України, у 2018 році шляхом видання "явно злочинного наказу" схилив голову Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка до перевищення ним влади та службових повноважень. Санкція цієї статті передбачає від 7 до 10 років позбавлення волі.

Джерело Україна 24 Теги