Американський дипломат анонсував новий крок НАТО назустріч Україні

Альянс має активніше працювати з Україною та Грузією, вважає Александер Вершбоу

Американський дипломат анонсував новий крок НАТО назустріч Україні

НАТО має допомогти Україні і не допустити збільшення російської військової загрози в Чорноморському регіоні.

Про це під час Київського безпекового форуму в ефірі каналу "Україна 24" заявив американський дипломат, колишній заступник генсека НАТО Александер Вершбоу.

Як наголосив Вершбоу, співпраця між Україною та НАТО – "це однозначно вулиця з двостороннім рухом". За його словами, союзники серйозно виграли від проведення спільних навчань з українськими військовими, які набули чимало досвіду в протистоянні російській загрозі.

"Тому я вважаю, що тепер НАТО має зробити наступний крок, тому що це не може бути плато у стосунках України і НАТО. І тому мені здається, що тепер НАТО повинно залучити Україну в процес розвитку і розробки стратегії Чорноморського басейну... Мені здається, що НАТО слід працювати щільніше й активніше з Україною та Грузією, щоб протистояти збільшенню російської військової присутності в цьому регіоні, зокрема, в окупованому Криму, а також не дозволяти Росії втручатися в свободу судноплавства у цьому регіоні", - заявив він.

Популярні відео

Читайте також: Радник Байдена розповів, як Росія використовує війну проти України

Дипломат також зазначив, що статус партнера НАТО з розширеними можливостями не замінить Україні членства в НАТО і "не гарантує нічого нового в майбутньому, крім того, що НАТО вже сказало".

"Але я вважаю, що це стимулює співпрацю і взаємодію України з НАТО і посилює можливості України отримати членство в НАТО в найближчі декілька років. І я вважаю, я сподіваюся, що стосується інтеграції України до НАТО, то США продовжуватимуть демонструвати своє лідерство в цих питаннях. І мені здається, що Конгрес міг би також зробити свій внесок у цей процес, і чинна адміністрація США, а також майбутня адміністрація США, сподіваюсь, цьому сприятимуть. Україні пообіцяли членство на саміті в Бухаресті. Це було в 2008 році. І раніше чи пізніше НАТО все ж таки треба виконати свою обіцянку", - заявив Вершбоу.

Нагадаємо, раніше американська політикиня Марсі Каптур в ефірі каналу "Україна 24" висловила сподівання, що Україна стане повноправним членом НАТО.

Джерело Україна 24 Теги