У Кабміну Шмигаля все-таки буде програма - політолог пояснив тонкий момент

Експерт розповів, як працюватиме Кабінет міністрів після рішення Ради щодо його програми дій

У Кабміну Шмигаля все-таки буде програма - політолог пояснив тонкий момент

Верховна Рада не підтримала доопрацьовану програму уряду. Як тепер працюватиме Кабмін, розповів політолог Ігор Петренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Коли Шмигаль говорив, що йому не потрібен імунітет, він лукавив, бо це певна гарантія. Кейс з Гончаруком показав, що навіть якщо є імунітет, але на тебе тиснуть і ти напишеш заяву, то ти, відповідно, підеш. Але можеш не написати та не піти. Тому це був би якийсь козир, а зараз у зв'язку з тим, що Верховна Рада не підтримала програму, це означає не тільки те, що він не отримав імунітет, а й що він не може звернутися повторно до ВР із затвердженням програми протягом року", — сказав він.

Популярні відео

Експерт зазначив, що зовсім без програми уряд не залишиться — формально він має працювати за старою програмою.

"Кажуть, мовляв, уряд працює без програми. Ні, в Україні є спадкоємність влади, і він повинен працювати за програмою попереднього уряду. Тому що це не уряд Гончарука чи уряд Шмигаля, це ми так для звучності говоримо, а уряд України. Це формальна річ. З юридичного погляду, вони повинні працювати за попередньою програмою. З політичної точки зору, ясно, що Шмигаль працюватиме за тими пріоритетами, які він позначав", — сказав Петренко.

Читайте також "Україна йде до масштабної політичної кризи" — експрем'єр

Також він зазначив, що якби "Слузі народу" дали чіткий сигнал з Банкової, то вони б проголосували "за". Крім того, в самій партії до Дениса Шмигаля ставляться по-різному, додав політолог.

Нагадаємо, 4 червня Верховна Рада розглянула програму дій Кабінету міністрів, відправивши її на доопрацювання. 15 червня оновлена програма надійшла на розгляд комітетів Верховної Ради.18 червня відбулося голосування, на якому в підтримку програми віддали голоси лише 207 нардепів при необхідних 226.

 

Джерело Україна 24 Теги